V sobotu večer se v sále libereckého Domu kultury uskutečnilo finále soutěže krásy Miss Liberecký kraj 2016. Kromě úžasných choreografií, tanečních, hudebních a kouzelnických vystoupení byly korunovány nejkrásnější dívky Libereckého kraje. Vítězkou se stala Tereza Koubková z České Lípy

„Terka je holka, která nemá na prvním místě módu a líčení. Je svá a přirozeně krásná, to se mi na ní líbí. Umí si života užívat jako já, a i proto si tolik rozumíme," prozradila o vítězce Jana Šenfeldová, která se s nejkrásnější dívkou Libereckého kraje kamarádí už od školky. Během sobotního večera jí fandila přímo v Kulturním domě v Liberci, kde se finále soutěže konalo. „Doufala jsem, že se umístí v top trojce. Po tom, co jsem ji ale sledovala na jevišti, kde zářila, až se tajil dech, a hlavně si to moc užívala, jsem měla jasno. Strašně jsem jí držela palce a prožívala to s ní. Opravdu si to zasloužila," dodává Jana.

Co na svůj úspěch říká sama vítězka a jak prožívala celou soutěž, jsme se zeptali přímo Terezy.

Mažoretka, která má ráda snowboard a knížky. „Nemusíš být skvělý, aby si začal, ale musíš začít, aby si byl skvělý.“ To je motto vítězky soutěže Miss Libereckého kraje Terezy Koubkové, studentky z České Lípy.Do soutěže si se přihlásila sama?

Přiznám se, že jsem o tom přemýšlela, ale první krok za mne udělala moje kamarádka Lada Chadrabová, která mne přihlásila. Sama bych se asi neodhodlala.

Jaké si očekávala výsledky, napadlo tě vůbec, že by si mohla vyhrát?

Že bych vyhrála, na to jsem nepomyslela ani na chvíli, ale představovala jsem si, jaké by bylo zažít ten vítězný okamžik. Je opravdu těžké říct, jaké jsem očekávala výsledky, protože všechny finalistky měly šanci na výhru, ale prozradím, že jsem měla favoritku.

O finálovém večeru čtěte ZDE: Nejkrásnější dívkou kraje je Tereza z České Lípy

Jaká pro tebe soutěž byla, obohatila tě?

Soutěž mne neskutečně obohatila, jelikož ji doprovází hrozně moc akcí, a to například škola líčení u Lucie Halamové nebo večeře na Ještědu, kde dieta nepřicházela v úvahu. Také několik módních přehlídek, na které jsme připravovaly s Veronikou Šťastnou. A toto je pouze zlomek akcí, ze kterých jsem mohla načerpat zkušenosti, a naučit se nové věci. Nesmím opomenout, že po celý průběh soutěže se o nás všichni moc pěkně starali a hýčkali nás.

V České Miss byla na druhém místě Natalie Kotková, která část dětství trávila v České Lípě, přemýšlíš, že by si se také příští rok přihlásila?

Natálce jsem samozřejmě fandila, byla to má favoritka. Co se týče České Miss, tak bych se ráda přihlásila, jelikož mě aktivity spojené s Miss Libereckého kraje bavily a ráda bych si zážitky zopakovala.