Výstava obrazů Rostislava Zárybnického nese název Rozmanitosti a autor na ní představí svou tvorbu posledních několika let. Výstava Zárybnického rozmanitostí obsahuje ukázky klasické olejové malby a další techniky nebo také kresby a studie. Vystaveny jsou i zátiší větších formátů, která tak trochu vybočují z linie obvyklých námětů obrazů Rostislava Zárybnického.

Autor

Rostislav Zárybnický se narodil v roce 1936 ve Volyni a v roce 47 se s rodiči přesunul do Československa. Po gymnáziu v Žatci studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Vladimíra Sychry. Na výtvarnou scénu vstoupil Rostislav Zárybnický v první polovině 60. let. Bylo to v době, kdy vrcholilo období informální abstrakce, vyvěrající ze subjektivního světa umělců. Tento přístup k tvorbě nechával stranou téma člověka, jako jedince existujícího ve světě, který je denně konfrontován s prostředím, civilizačním tlakem a mezilidskými vztahy.

Tento vzrůstající tlak a potřeba člověka se k těmto otázkám vyjádřit, vedla ke vzniku neprogramové tendence, která je v českém výtvarném umění označována jako Nová figurace. Rostislav Zárybnický je jedním z prvních výrazných představitelů tohoto vývoje malby v Československém prostředí.

Výstava trvá do 6. ledna 2011.