Festival Vlak fest letos potrvá dva dny. Začne již v pátek 14. září zahajovacím večírkem, na kterém zahrají tři kapely Skyburn, Closeknit a Nasekáč. Pokračovat bude v sobotu od 14 hodin, kdy nabídne hlavní program.

Kapely budou hrát na dvou pódiích. Venkovní Alza.cz stage je připravena pro alternativní pop folk rockovou scénu. Klubová Bubu stage nabídne rockovou a metalovou muziku.

Na letošním Vlak festu se představí tyto kapely L´RU, Těla, Květy, Ovčie Kiahne, Anabáze, The Scoffers, Closeknit, Skyburn, Modern Day Babylon, Scream Of The Lambs, Last Exit, Black Noise, Madafaka, Atari Terror a Hentai Corporation. Další kapela, která na festivalu vystoupí, vzejde z konkurzu, který probíhá v Klubu Vlak. Headliner festivalu je prozatím tajemství, které ale určitě nezklame.

Vlak fest navazuje na Jelen fest, který se konal v letech 2009 a 2010 v Ruprechticích na zahradě kultovní restaurace U Jelena. Od roku 2011 se pod novým názvem koná na Harcově ve vysokoškolském klubu Vlak a na přilehlé louce.

„Za dobu konání na tomto festivalu hrálo mnoho skupin zvučných jmen i regionálních kapel. Za všechny uvedu třeba Blue Effect, UDG, Těla, Znouzectnost, Imodium, Xavier Baumaxa a mnoho dalších. I letos jsme pro Vás připravili druhou zářijovou sobotu plnou příjemných zážitků, parádní muziky a pohody babího léta, s nezaměnitelnou atmosféru domácího festiválku," zve pořadatel a strojvedoucí Vlaku Marek Jiran.

Vstupenky na Vlak fest si návštěvníci mohou zakoupit v předprodeji za 190 Kč, na místě pak za 230 Kč.

VLAK FEST 2012

Kdy: pátek 14. a sobota 15. září

Kde: vysokoškolské koleje Harcov, Liberec

Kapely:

headliner je zatím tajemství

jedna kapela vzejde z konkurzu, který se koná ve Vlaku

L´RU

Těla

Květy

Ovčie Kiahne

Anabáze

The Scoffers

Closeknit

Skyburn

Modern Day Babylon

Scream Of The Lambs

Last Exit

Black Noise

Madafaka

Atari Terror

Hentai Corporation