Do Šaldova divadla přiveze opět po roce Docela velké divadlo pohádku Mrazík. Představení pro děti začíná už v 15 hodin.

Výpravná činoherní pohádka Jany a Jurije Galinových na motivy Erdmanova scénáře k proslulému filmu o Nastěnce a Ivánkovi, hloupé Marfuše a zlé maceše, o Dědu Mrazíkovi a dědečku Hříbečkovi, o zlé ježibabě, ale také o tom, že láska a dobrota vždycky zvítězí nad zlobou a nenávistí.

V režii Jurije Galina a výpravě naivní malířky Sylvy Prchlíkové hrají a písničky upravené Zdeňkem Říhou zpívají Jan Révai, Alena Boháčová, Zdeněk Říha, Jana Galinová, Lenka Lavičková, Petr Erlitz, Petr Kozák, Lukáš Masár a další herci.

Na jevišti Malého divadla se sejdou v neděli 19. února v 17 hodin dva „šalďáky“, studenti Gymnázia F. X. Šaldy ve spolupráci s Divadlem F. X. Šaldy uvedou hru Hledání přítomného času.

Během jedné noci se trojice mladých lidí dostává do nekonečna. Neznají jeden druhého, ale něco je spojuje. S pomocí Anděla se společně vydávají na cestu hledání vlastní identity.

Celé představení je obohaceno verši, pro jejichž vznik byl velkou inspirací český i světový básník Ivan Blatný. „Pokud zůstaneme jen u sebe, možná budeme vyrovnaní a připravení, ale šťastní?“

Naivní divadlo chystá na dnešní podvečer 18. února premiéru své nové hry Babu a papoušek, která začíná v 17 hodin. Recenzi na toto představení si můžete přečíst v pondělním vydání Libereckého deníku na straně 7.

Více o Čarostřelci čtěte ZDE.

Více o hře Babu a papoušek čtěte ZDE.