„Slavnosti opět nebudou záležitostí pouze krajského úřadu, ale celého Libereckého kraje. Přichystán je bohatý zábavný program, vystoupení kulturních spolků, známých i místních hudebních skupin, včetně stánku s turistickými zajímavostmi Libereckého kraje. Chybět nebude ani kvalitní občerstvení z regionálních potravinářských výrobků," zve na akci hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler (ČSSD), pod jehož záštitou se slavnosti konají.

Své umění předvedou děti

Slavnosti zahájí představení pro děti v podání libereckého Divadla Rolnička. O první hudební vystoupení se postarají žáci ze ZŠ a ZUŠ Jabloňová Liberec a naváže taneční skupina A-STYL. Ročníkové a maturitní práce poté při módní přehlídce představí žáci Střední školy uměleckořemeslné a oděvní z Liberce.

Na své si přijdou také milovníci dechové hudby, a to vystoupením dechové hudby Celestýnka. Na návštěvníky čeká také ukázka dovedností lezecké skupiny Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Těšit se lze na hudbu různých žánrů v provedení hudebních skupin Big O Band s Janem Křížem, Berušky a HUSH.

Správnou adrenalinovou hladinu jistě nastaví dívky z Firefly s vystoupením poledance nebo trampolínová show závodníků Lokomotivy Liberec.

Do finále slavností nás zavedou hlavní hosté večera, kapela Mandrage a hudební skupina Škwor. Vše zakončí ve 21.30 hodin ohňová show v podání pražských Firelovers.

„V rámci programu letos netradičně přivítáme vílu Nisa, která se na „kus řeči" zastaví při své plavbě po řece Nise. Budeme také předávat titul Mistr rukodělné výroby Libereckého kraje nebo vyhlašovat vítěze fotografické soutěže na téma Kulturní památky Libereckého kraje, kterou vyhlásil Liberecký kraj pro žáky středních škol," doplnil hejtman s tím, že zaslané fotografie posoudila odborná porota složená z fotografů Milan Drahoňovský a Zdeněk Lín a zástupců Krajského úřadu Libereckého kraje.

Odborné výklady a zajímavé příběhy ze života fotografů si pak návštěvníci mohou vyslechnout při besedě, která se bude konat od 15 hodin po vyhlášení výsledků soutěže v prostorách OC Forum.

Přichystán bude také bohatý doprovodný program: prezentace Týmu silniční bezpečnosti Libereckého kraje, ukázka vybavení a kurzy první pomoci Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, ukázka vybavení Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, prezentace cestovního ruchu v Libereckém kraji, atrakce pro děti: skákací hrad a trampolína, malování na obličej, prodej regionálních výrobků, ukázka řemesel a další.

Vstup na slavnosti je pro širokou veřejnost volný.

Do Krajských slavností 2012 se zapojilo také Severočeské muzeum a Bovera Club

V rámci Krajských slavností 2012, kde jako hlavní host vystoupí kapely Mandrage a Škwor, je pro návštěvníky Severočeského muzea v Liberci přichystán bohatý program pod názvem „Den Libereckého kraje v Severočeském muzeu v Liberci". Z místa konání Krajských slavností (prostor mezi OC Forum a Domem kultury Liberec) bude návštěvníky v den konání Krajských slavností, v pátek 22. června, do muzea přepravovat historická tramvaj Bovera Clubu.

„Severočeské muzeum přichystalo opravdu zajímavý program. Návštěvníci se mohou těšit například na přednášku nazvanou Osudy amerického mrakodrapu v Liberci, která bude pojednávat o budově Krajského úřadu Libereckého kraje, přiblíží návštěvníkům její stavbu a další ojedinělosti. Zajímavá bude jistě také výstava Prapory a vlajky ve sbírkách Severočeského muzea, která bude zahájena v 17 hodin slavnostní vernisáží v prostorech slavnostního vestibulu muzea. Milovníci historie se do muzea mohou přepravit stylově, a to díky Bovera Clubu, který bude po celý den provozovat na trati Viadukt Lidové Sady historickou tramvaj," přiblížil program hejtman Stanislav Eichler (ČSSD), který nad Krajskými slavnostmi 2012 převzal záštitu.

Program Dne Libereckého kraje v Severočeském muzeu v Liberci (22. 6., 9 17 hodin):

10.00 a 14.00 komentovaná prohlídka výstavy „Industriál války. Válečný průmysl na území dnešní ČR" (velký výstavní sál)

15.00 P. Brestovanský: „Nejnovější archeologické nálezy v Libereckém kraji" (přednáška, AV sál)

16.00 J. Křížek: „Osudy amerického mrakodrapu v Liberci" (přednáška, AV sál)

17.00 zahájení výstavy „Prapory a vlajky ve sbírkách Severočeského muzea". (slavnostní vestibul)

Po celý den:

výstava fotografií budovy Krajského úřadu (sloupová síň SM)

výstava v knihovně „Liberecký kraj na historických mapách" s případnými komentovanými prohlídkami (dle zájmu a účasti)

Volný vstup do muzea po celý den.

Více informací na www.muzeumlb.cz