„Je to zajímavá fantazijní inscenace. Drak sice v našem divadle vystupuje často, ale Alenku ještě u nás nehrál,“ uvedl ředitel Naivního divadla Stanislav Doubrava. „Představení v sobě mísí prvky detektivky, komedie, muzikálu, loutkového divadla, činohry či dokonce laterny magicy a je volně inspirované Lewisem Carrollem,“ dodal.

Pohledem třináctileté, poprvé zamilované Alenky, prožijí diváci příběh, který bez sentimentality postihuje úzkou hranici mezi dětstvím a dospělostí, zde představovanou právě láskou. Ta je spouštěcím mechanismem sledu událostí téměř zázračného světa za zdí, který nese všechny znaky současného města a jeho obyvatel, rychlosti dnešní doby i nebezpečí, do kterého se jakékoli dítě může dostat.

Pro dospělého může být Alenka zamilovaná připomenutím, že svět je barevný a plný lásky , laskavosti a hudby – pokud my sami ho takový chceme mít.
Příběh je doprovázen písněmi na texty sestavenými z básní Jana Kašpara ze sbírky Tulikráska, označované jako nejlepší poesie pro teenagery.

„V prostorách divadelního baru bude po představení následovat tradičně druhá část večera, hudební vystoupení protagonistů hostujícího souboru, nazvané Písně z Draku,“ připomněl ředitel Stanislav Doubrava.

Hrdiny hry jsou zamilovaná Alenka, rebelka Zuzi a další jejich vrstevníci. Inscenaci Alenka zamilovaná nastudoval režisér Jakub Krofta, hudbu složil Jiří Vyšohlíd.