Fascinují ho nepoznatelné rozměry, tušené prostory, okamžiky, kdy k nám tato Děsivost přichází z druhé strany v podobě okamžiků, vzpomínek, letmých obrazů. Mrazivý pocit setkání se smrtí, její náhlá a nečekaná přítomnost, zajetí démonů, snů, Wagnerova Valkýra a Lynchova Laura Palmerová, to jsou inspirace Šimona Pikouse. Jeho výstava nese příznačný název Obrázky z deníku Laury Palmer.

Druhá vernisáž otevře výstavu Martina Szollose v 3x3 Gallery, která nese název Keyboard. Martin Szollos je v současnosti studentem ateliéru Vizuální komunikace - digitální média pod vedením docenta Stanislava Zippeho. V začátcích své tvorby se zajímal o čistě vizuální stránku věcí. Jako prostředek využíval programy Flash a Processing, kterými pomocí svých či upravených algoritmů generoval grafiky. Se spolužáky založili skupinu GangBang, jenž se svými uměleckými projekty například snažila upoutat pozornost na nesmyslnou výstavbu obchodních domů v centru Liberce.

V současné době se Martin Szollos věnuje tématu generovaného umění, jehož aktivními tvůrci jsou samotní návštěvníci. To je i případ instalace Keyboard, která využívá principu náhodného generování zvuků za pomoci klávesnice, kterou Martin Szollos zkonstruoval. Závěrečným hřebem večera bude další uvedení nové hry Přísně tajné: Hrubá nemravnost, která vzešla ze spolupráce Tomáše Dianišky a Braňo Holička. V Malém divadle se tak již potřetí rozehraje příběh Alana Turinga, muže, který zachránil svět a narostly mu kozy.

Podle kuloárních informací se jedná o předposlední uvedení této hry (poslední proběhne 13.6.) na scéně Malého divadla. Hra se stahuje z programu.
Vzhledem k tomu, jaké reakce nedávno vyvolala skvělá, i když vulgárními dialogy naplněná, hra Kokola, dá se předpokládat, že Hrubá nemravnost je z programu stažena s podobných důvodů. Ostatně je to vskutku hrubá nemravnost a podle mého názoru je to divadlo, které stojí za to vidět. Člověk ovšem musí přicházet do divadla s otevřenou myslí, nezkalenou maloměšťáckou optikou…