Představení v nově otevřeném kulturním stánku uvede jako svou derniéru divadelní soubor Vojan Hrádek nad Nisou v úpravě režiséra představení Jana Sladkého. Hra pochází z pera dramatika, herce, komedianta a básníka Jean-Baptiste Poquelina zvaného Moliére. Zdravý nemocný byla posledním dílem, které napsal, zároveň v něm hrál hlavní roli.

Divadelní hra je příběhem hypochondra, který terorizuje své okolí, ale který je ovládán prohnanou manželkou, jež touží po jeho majetku a spřádá intriky k jeho získání. V neposlední řadě se také hra vysmívá lékařskému řemeslu. Jedná se o skutečnou veselohru, která neustále lechtá divákovu bránici.

Moliére, vlastním jménem Jean–Baptiste Poqueli se narodil 13. ledna 1622 v měšťanské rodině královského komorního čalouníka. V roce 1643 zakládá divadelní společnost a přijímá pseudonym Moliére. Divadelní společnost se po dluzích, útrapách a kočování po venkově vrací v roce 1658 do Paříže. Soubor přijímá pod svou ochranu králův bratr a Moliére si získává oblibu. K jeho nejznámějším hrám patří Tartuffe, Misantrop nebo Lakomec. Moliére umírá 17. února 1673.

Vstupenky lze zakoupit půl hodiny před představením přímo na místě, nebo zarezervovat prostřednictvím portálu e-vstupenka.