„Tisící návštěvnící se stala Jana Peroutková, která na výstavu přijela z České Lípy. Na místě od ředitele společnosti Kontakt Michaela Dufka převzala malou pozornost a květiny,“ informovala Dagmar Slezáková z libereckého magistrátu.

Výstava Léto mezi divadelními kostýmy , kterou zorganizovalo liberecké komunitní středisko Kontakt, zahájil slavnostní vernisáží 30. července primátor města Jiří Kittner, který ve svém proslovu poděkoval všem dobrovolníkům, organizátorům a partnerům, kteří se podíleli na uspořádání výstavy a kteří budou pomáhat s jejím technickým zajištěním.

Kostýmy v Radničním sklípku mohou zájemci zhlédnout až do 28. srpna 2009, vždy od pondělí do soboty v čase od 10.00 do 17.00 hodin. Návštěvníci uvidí celkem jednaosmdesát kostýmů a rekvizit z 31 inscenací z let 1980 až 2008, které zapůjčilo Divadlo F. X. Šaldy v Liberci.

„Když jsme 30. června výstavu zahajovali, rozhodně jsme nečekali, že za dvacet dnů zhlédne výstavu tisíc hostů. To nikoho z nás nepadlo a rozhodně jsme tipovali méně. O to víc nás tato skutečnost těší a i to, že výstava se lidem líbí,“ řekl Michael Dufek, ředitel střediska Kontakt. Divadelní kostýmy nadchly také jubilejní návštěvnici Jitku Perotkovou. „Jsou nádherné a mnohé kostýmy znám, protože do Liberce jezdím často za maminkou, s níž chodím do libereckého divadla. Výstava se opravdu povedla,“ dodala.

Zajímavé kousky ze své tvorby na výstavu instaloval dokonce výtvarník Zdeněk Vilém, který pracoval v Naivním divadle. Ty zaujmou především děti.