Druhá největší pouť v České republice proběhne od čtvrtka 16. do neděle 19. července. „Vstup do areálu je zdarma a pro návštěvníky bude připravena spousta atrakcí a stánků pro děti i dospělé,“ přiblížil jeden z organizátorů pouti Stanislav Kučera.

Návštěvníci liberecké Jakubské pouti se mohou těšit například na nejmodernější adrenalinové i vyloženě zábavné pouťové atrakce, k tomu pouťové stánky s typickým českým i německým občerstvením či stánky řemesel a tradičního zboží. „Nápojové pípy budou čepovat Svijanské pivo a žitavský Eibauer bier, kvalitní ovocné šťávy Stará Dáma a uzeniny přijedou až z Hannoveru,“ dodal Stanislav Kučera.

Německá moštárna Linke pořádá podobnou pouť již několik let přímo na česko-německé hranici v Neugersdorfu na ploše bezmála šesti hektarů městského parku s účastí okolo čtvrt milionu návštěvníků, pro které zde své služby nabízí okolo dvou set stánků, atrakcí a řemeslných dílen.

Během pouti, na kterou je vstup zcela zdarma, bude možné parkovat na horním parkovišti u liberecké Tipsport areny. Pro milovníky adrenalinové zábavy bude připraveno pětatřicetimetrové ruské kolo nebo známá atrakce s názvem kyvadlo.