Výstavu tvoří výběr z fotografií ze stejnojmenné knihy Lubomíra Vejražky a Jiřího Hladíka, která vyšla v roce 2004.

„Fotografie představují jednotlivé fáze ústavu od jeho založení v roce 1903 až po současnost. Výstava je doplněna keramickými stromy, které vytvořily děti ve výtvarných dílnách Jedličkova ústavu v Liberci,“ uvedl jeden z autorů Jiří Hladík.

Výstavu zahájil generální konzul České republiky Tomáš Podivínský v přítomnosti autorů Jiřího Hladíka a Lubomíra Vejražky, ředitelky Jedličkova ústavu Hany Peldové a dalších významných hostů. „Je mi velice líto, že se nemohu osobně zúčastnit slavnostního zahájení výstavy nazvané Hledání - 100 let ústavní péče o handicapované děti v Liberci v Českém centru v Drážďanech.

Je to totiž jeden z dalších zajímavých počinů Evropského výtvarného centra pro postižené děti Sněženka ve Smržovce, které znovu a znovu hledá vlastní iniciativy pro zdravotně postižené děti,“ napsal účastníkům vernisáže člen Rady kraje Pavel Petráček s tím, že věří, že výstava přispěje k dobrým česko-německým a liberecko-saským vztahům, že prospěje k rozvoji uceleného a dlouhodobého pozitivního působení na handicapované děti v obou zemích.

Výstava je v Českém centru v Drážďanech otevřena do 18. června 2009 a podle mluvčího Libereckého kraje Jiřího Langera jistě přispěje k dalšímu rozvoji česko-německých vztahů především mezi Libereckým krajem a Saskem.