Divadelní sezóna v Malém divadle se chýlí ke konci a na programu už jsou jen dvě představení. Liberečtí umělci se rozloučí se sezónou multikulturně.

Herci Divadla F. X. Kalby uvedou další reprízu své čtvrté hry Mickey Mouse je mrtvý od 21 hodin.

Avantgardní galerie 3x3 Gallery, která také sídlí v Malém divadle, připravila ještě poslední vernisáž.

VERNISÁŽ VÝSTAVY Helena Krásová feat. Andrea Pekárková / Utni hlavu jednorožci a zachráníš vesmír.Zakončení sezóny 2011/2012 v Galerii 3x3 začalo už v sobotu 16. června koncertem Schwarzprior a Lightning glove v libereckém klubu Azyl. Večírek pokračuje dnes 21. června, kdy Helena Krásová a Andrea Pekárková představí svou společnou práci video s názvem Utni hlavu jednorožci a zachráníš vesmír.

Současné umění

„Je to hlubinná sociologicko-kunsthistoricko-kurátorská sonda do tvorby současné umělkyně. Pro nás kurátorky byla tvorba videa velice zajímavá vzhledem k naší převážně teoretické a produkční pozici v galerii. Doufáme, že nadchne i diváky, kteří ho dnes mohou zhlédnout ve 22:22, po skončení představení Mickey Mouse je mrtvý," řekla Andrea Pekárková.

Osud populární mini galerie 3x3 Gallery je stále nejasný. Divadlo plánuje budovu Malého divadla zrekonstruovat, tudíž by musela galerie ukončit svou činnost. Zatím se ale rekonstrukce stále odkládá, takže to vypadá, že příští rok se dočkáme dalších zajímavých výstav.

„Co se týče našeho dalšího působení v divadle, tato otázka zůstává i pro nás stále otevřená. Nicméně pracujeme už nyní na programu pro příští rok, návštěvu v Liberci chystá například Jan Vytiska. Jsme pevně přesvědčené, že i když nebudeme dál působit v divadle, najdeme jinou alternativu a v galerijních aktivitách budeme pokračovat," slíbila Andrea Pekárková za libereckou 3x3 Gallery.

BOŽSKÁ HRA. Natáčení videoklipu.Dnes večer dostane slovo i móda. Návrhářka Kafka ve spolupráci s VJ Kapaj chystá představit svou kolekci Nymph na malé fashion show.

V závěru večera promítne další liberecká návrhářka Mira Božská video ke své kolekci a písničce Božská hra.

Pocta Desítkám

„Důvodů, proč k mé poslední kolekci „Božská hra" natočit klip, bylo víc. Hlavním motivem byla hudba, která vznikla původně jen k módní přehlídce. Skladatel Matěj Ošanec alias Dysko, zpěvačka Janka Karpíšková, Anna Bubníková s čelem a Tomáš Dianiška s rapem mě svým muzikantským počinem tak nadchli, že jsem si písničku chtěla pouštět pořád dokola," řekla nadšeně návrhářka Mira Božská.

„Zároveň je to pocta stavbě kulturního centra Vratislavice 101010. Se scénářem a režií pomohl Tomáš Dianiška, natáčení a střihu se svým géniem chopil Paulie Garand se svým teamem. Zahrají si nejen všichni hudebníci a někteří herci divadla F. X. Kalby, ale např i dramaturg z Meetfactory Jan Tošovský, Dan Baudys z Mjölk nebo Alena Mičeková z teamu Stolín, kteří dům ve Vratislavicích stavěli. Výsledek vnímám jako propojení naší tvorby architektury, divadla, hudby i módy," dodala návrhářka.