V sobotu 9. června večer je uvidí Pivovarské slavnosti Zlatopramen 11 a stejný den pobaví duchcovské na Casanovské slavnosti. Na sever se pak vrátí ještě 30. června na Městské slavnosti v České Lípě. O novinkách mluvil bubeník, kapelník, showman i autor textů UDG Tomáš „Jugi" Staněk.

Nové album v září

Vaše poslední CD „Autoportrét" je z roku 2009. Vyjde už nové?

Ano, máme nahrané nástroje, začínáme zpívat a já dokončuju texty k písním. Deska vyjde v září.

Už pro ni máte název?

To přijde až když dodělám texty. Až všechny písničky budou mít názvy, začneme hledat společný jmenovatel. Až pak desku pojmenujeme, to děláme vždycky nakonec.

Myslíte si, že je hodně důležité vymyslet dobrý název pro album? Podobně důležité jako dát vhodné jméno dítěti, aby z toho nemělo trauma na celý život?

Určitě. Je důležitý, aby název byl jasný, výstižný, aby trošku ukázal na aktuální stav a dění v kapele, vystihl atmosféru a naznačil, kam se deska posunula stylově, hudebně. Myslím si, že je hodně důležitý a některé názvy desek se nám už dost povedly- aniž bych se chtěl chlubit. Tedy Buď a nebe a taky Autoportrét. Doufám, že v tradici takových dobrých názvů budeme pokračovat.

Budete teď hrát na severu Čech, dvakrát dokonce v jeden den. Je to poklus?

To každopádně. Právě prožíváme dva nejnabitější měsíce v roce. Hrajeme majálesy, koncerty i slavnosti, v červnu máme koncertní rekord osmnáct hraní. Dělá to čtyři až pět vystoupení za víkend.

Který z vašich posledních klipů je tak zdařilý, že vás „mrzí", že není na vašem živém a klipovém DVD „UDG: Circus Live 2010"?

Já mám zato, že tam jsou všechny naše klipy. Od té doby žádný nový nemáme.

Je dlouho složení UDG stabilní?

Letos to už jsou dva roky. A žádné změny nechystáme.

Pro show v cirkuse na DVD Circus Live jste si půjčili z ČT kostýmy ze seriálu Cirkus Humberto. Vrátíte se někdy do nich?

Teď jsme udělali trošku „upgrade našeho stylingu", ale spíš civilní. A na podzim si chceme nechat ušit kostýmy, které budou souviset s deskou, s jejím názvem a designem. Jak je tedy vidět, ten název je pro nás důležitý.