Letos tomu bude 15 let, co se na pláži Klůček u Máchova jezera začala psát festivalová historie elektronické taneční scény. Během těchto let se podařilo na největším open beach festivalu Finlandia Mácháč představit nespočet hvězd. Ty další přijedou již tento víkend.

Letošní Finlandia Mácháč proběhne 21. a 22. srpna a bude opět dvoudenní. V pátek vystoupí geniální francouzský producent Madeon, který přijede poprvé do ČR v rámci tour ke svému albu Adventure. „Poprvé bude porušena sobotní tradice, kdy vystupovali pouze domácí umělci, a do programu budou zařazeny také zahraniční dýdžejové v čele s holandskou hvězdou Sanderem van Doornem," informoval za organizátory Petr Tajčman.

Součástí budou další stage, které se zaměří na techno a electro a house.

Nově se mohou návštěvníci festivalu, který nabízí příjemnou atmosféru okolí Máchova jezera, těšit na denní show na hlavní scéně. Celkem vystoupí na festivalu více než sto umělců.

Petr Tajčman také upozornil, že vstupenky na festival jsou téměř vyprodané. Nyní jsou v prodeji dvoudenní za 1 190 korun. Protože se jedná o patnáctý ročník, festival na pláži si vybudoval již tradici. Na to, že okolí Máchova jezera obsadí tisíce lidí se připravují i místní obyvatelé.

„Pronajímáme v Doksech náš domek. Lidé si pokoje musí rezervovat půl roku dopředu, protože je to hned pryč. O pokoje mají zájem většinou ti samí lidé. Stejně jak se lidé vracejí na party, vracejí se i k nám. Žádné velké problémy jsme s návštěvníky festivalu neměli," uvedla pronajímatelka svého domku v Doksech.

Pro návštěvníky festivalu je po celou dobu k dispozici několik možností úschovy cenností, batohů a ošacení. Na festivalu bude také možné si dobít mobilní telefon.

Hlavní hvězdy

Madeon

Teprve dvacetiletý francouzský producent z Nantes bude hlavní hvězdou patnáctých oslav festivalu. Na svůj věk toho stihl již opravdu mnoho najdete ho např. jako producenta skladeb pro Lady Gaga, Coldplay, Ellie Goulding nebo Two Door Cinema Club. Aktuální debut Adventure patří ke kritikou nejlépe hodnocených tanečních alb roku 2015.

Sander van Doorn

Veterán nejen holandské taneční scény, bez kterého by nevyniklo mnoho talentů. Právě jim dává prostor v rámci labelu DOORN Records. Domácí publikum může pamatovat ještě jeho trancovou produkci, která je však dávno minulostí. Hity jako Rage, Phonix, Gold Skies, Neon, Joyenergizer, Kangaroo a další jen potvrzují, že Sander umí vyniknout napříč žánry. Přední řady budou mít tu čest určitě i osobně.

Cedric Gervais

Francouzský dj a producent, který se může pyšnit soškou Grammy v kategorii Nejlepší remix (Best Remixed Recording), kterou získal za taneční verzi skladby Summertime Sadness od Lany Del Rey. Jeho sety jsou do poslední chvíle překvapením, protože poloh, které mu hudebně sednou, je hned několik. Čekejme ale určitě kvalitní electro protkané vlastními hity a remixy, které často ani nevydává, ale hraje je pouze ve svých setech.

Firebeatz

Holandská dvojice, která patří v posledních dvou letech k těm nejproduktivnějším na scéně. Kadence téměř patnácti vyprodukovaných skladeb za rok je opravdu obdivuhodná. Očekávejme tak set převážně z jejich produkce s hity jako No Heroes, Bazooka, Arsonist, Helicopter nebo It Was You, kterou najdeme na posledním albu Calvina Harrise či skladbu Last Train, kterou hledejme zase u Tiësta.

Mácháč 2015 program

Pátek 21. srpna

Madeon

Don Diabl

Cedric Gervais

Firebeatz

Disciples

Franky Rizardo

Carlo Lio

Nora en Pure

Paride Saraceni

Sobota 22. srpna

Sander van Doorn

Julian Jordan

Goldfish

Just Be (Bushwacka!)