Tento víkend 23. – 24. března se na Sychrově uskuteční každoroční velikonoční trhy s bohatým programem pro děti i dospělé. Sychrovské trhy jsou letitou kulturní akcí, která letos nabídne návštěvníkům nové uspořádání. V prostorách čestného dvora se můžete těšit na celkem 120 stánků, které nabídnou zboží od velikonočních kraslic a pomlázek přes sklo, keramiku a svíčky až po regionální produkty a mnoho dalšího. Zhruba dvě desítky stánků s občerstvením pak budou v zámeckém parku, kde bude návštěvníkům k dispozici také zastřešený stan s posezením.

V rámci doprovodného programu vystoupí na nádvoří Duo Pouličníci, Ruda Hancvencl a folklorní soubor Šafrán a Horáčkova.

Vstupní pokladny do zámku budou jak u centrálního parkoviště před zámkem, tak u aleje Rohanka, na trhy ani do prostor zámku vás ale nepustí se psy ani s koly.. Součástí vstupného je volná prohlídka zámecké kaple, která bude velikonočně vyzdobena. Prohlídky samotného zámku budou možné jenom pro předem objednané skupiny.

Velikonočními trhy program na Sychrově teprve začíná. Ve dnech 13. – 14. dubna si pořadatelé pro návštěvníky připravili speciální prohlídky na motivy české pohádky.

Mohlo by vás zajímat: VIDEO: Velikonoce se blíží. Liberečtí studenti vyrábí dekorace, frčí i macešky

Velikonoční dekoraci i sadbu nabízí školní prodejna SOŠ Jablonecká v Liberci. | Video: Jiří Louda