KUKOKLI není jen o hudbě, divadle, dobrém jídle, ale i o okolní přírodě, která umocňuje genius loci historického místa. KUKOKLI je také o snaze zpřístupnit mimořádně inspirativní prostor společným zážitkům, zachránit zapomenutý kostel a podpořit jeho opravu.

Červencový festival KUKOKLI (KULTURA KOSTEL KLID) je otevřen návštěvníkům všech generací. Vítány jsou i celé rodiny s dětmi, pro něž budou připravena divadelní představení a výtvarné dílny. Na pódiu se postupně vystřídají Cold Cold Nights, The Wild Roots, Bára Zmeková, Vepřové komety, Aiko, Koně a prase, Oops, D'Branx. A také divadelní představení studentů katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. „Hudební program v kostele je doplněn o divadelní představení, slam poetry, autorská čtení a workshopy. Doprovodný program najdete buď venku v šapitó, nebo na louce, upřesnila Johanka Urbanová za organizátory. Vstupné vyjde návštěvníky na 180 až 300 korun.

Projekt KUKOKLI založily studentky Johanka Urbanová a Miriam Macnerová Vilímová. Kostel v Horním Vítkově je zaujal hned při první návštěvě.

Robert Sklenář.
Liberecký šéfkuchař Robert Sklenář: Gastronomie má být o předávání zkušeností