„Do Liberce přijedou vynikající tanečníci, Danays Drake z Kuby a Ruben Peguero z Dominikánské republiky, kteří mají dlouholeté zkušenosti s těmito tanci a s jejich výukou,“ informovala organizátorka tanečního workshopu Lenka Vacková.

Během tanečního semináře lektoři předají zájemcům základy tanců hravé rumby, něžného sonu, živé kubánské salsy a typického latinskoamerického pohybu pro dámy i pány, zpracované v krátkých zábavných choreografiích.

„Tyto tance jsou zcela odlišné od těch, které známe ze soutěží latinskoamerických tanců v Evropě. Mnoho Čechů jezdí na dovolenou na Kubu a tuto sobotu mají možnost poznat kubánské rytmy a ve světě oblíbené kubánské tance,“ popsala Lenka Vacková.

Účastníci semináře se naučí poznávat nástroj clave, který udává tempo a rytmus rumbě, sonu i salse. Například rumba má několik stylů a v sobotu se lidé naučí dva z nich, kdy dáma je velice elegantní, krásná a přitažlivá a doprovází ji muž, který o dámu projevuje zájem a dvoří se jí. „Tyto dva styly rumby jsou velice krásné a oba dva tanečníci si užívají svůj taneční projev,“ dodala organizátorka tanečního workshopu Lenka Vacková.

Podle ní o toto lidé v létě nejeví moc zájem. „Většina lidí je na dovolené nebo někde na prázdninách a proto i když měl být tento seminář víkendově, museli jsme nedělní program kvůli malému zájmu o předprodej vstupenek zrušit,“ konstatovala Lenka Vacková.
Další taneční akce je podle organizátorky plánovaná na říjen letošního roku.