Dílny pro dospělé si vedení galerie vymyslelo teprve nedávno, aby také starším návštěvníkům nabídlo šanci si něco vlastnoručně vytvořit a vyzkoušet svůj um, a nejen pomáhat svým dětem při výtvarných dílnách pro děti.

Dílna pro rodiče s dětmi se v sobotu koná od 10.30 do 13.30 hodin. Vedle dospělých je určena dětem od třetích tříd základních škol. „Minulou dílnu pro rodiče s dětmi vedla ilustrátorka dětských knih Eva Sýkorová – Pekárková. Přišlo na ni přes sto lidí, a kreslili si a vystřihovali skutečně také dospělí návštěvníci,“ prozradila odborná pracovnice galerie Markéta Kroupová.

Návštěvníky čekají grafické pokusy

Dílnu v galerii povede výtvarník Jan Vičar, jehož výstavu grafik, nazvanou Křížem krážem tiskem otevřeli pracovníci tento týden. Návštěvníci se tedy mohou těšit na to, že si zkusí vytvořit nějakou grafiku a čekají je grafické experimenty. Jan Vičar se stal známým především díky svým velkoformátovým linorytům.

Vedle ukázek jeho monumentální tvorby se na výstavě v Grafickém kabinetě galerie představuje především jeho komornější a méně známé práce. Návštěvníci dílny si budou moci prohlédnout i vystavené grafiky.