Severní část Stezky Českem prochází moderátor a herec Mirek Vladyka v dokumentární sérii České televize. Už má za sebou tři etapy a téměř 400 kilometrů, nyní ho čeká úsek v našem kraji, půjde Jizerskými horami a Krkonošemi, v televizi bude díl k vidění už ve čtvrtek 28. března.

Čtvrtá etapa Stezky Českem vede z Chrastavy do Žacléře a je dlouhá 107 kilometrů. Herec a moderátor Mirek Vladyka se po ní vydává v dokumentární sérii České televize a čeká ho 3500 metrů stoupání a jen 200 metrů mírného sestupu. „Tahle etapa se ani nesnaží přetvařovat. Stoupá, stoupá a stoupá,“ říká Vladyka.

Pavlína Vojtíšková si splnila sen. O otevření kavárny, kde by mohla prodávat své cukrářské výrobky, uvažovala již několik let.
Mlsné myšky přinášejí sladký život do Janova nad Nisou. Kavárna byl splněný sen

"Jizerská magistrála, Liberec, Hejnice, Albrechtice, ale já jdu tudy, na Hřebínek,” stojí moderátor na křižovatce a ukazuje směry podle ukazatelů. “Sem já chodím hrozně rád, jezdím sem na běžkách, na kole a hrozně rád si tu dávám zelňačku a pivo,” dodává. Díl bude k vidění v na ČT2 ve čtvrtek 28. března ve 20:50.

Stezka Českem je tisíc a tisíc kilometrů dlouhý oficiální přechod České republiky, nekomerční projekt party nadšenců, který se v dubnu 2021, s číslem třináct, dostal do největší světové aplikace dálkových treků. Stezku Českem může jít každý. Kdykoliv a jakkoliv, odkudkoliv a kamkoliv. Vše se počítá. Podstatou stezky jsou totiž lidé a jejich příběhy. Dokumentární sérii připravili společně s Martinem Úblem, autorem projektu Stezka Českem, Ivana Lokajová a Šárka Maixnerová.

Mohlo by vás zajímat: Úpravy náměstí či přístřešek pro cyklisty. Město Osečná láká turisty

Zdroj: Jiří Louda