Spoluzakladatel kultovní kapely Siouxsie and the Banshees, nyní výrazný skladatel filmové a ambientní hudby Steven Severin vyráží na turné nejen po Česku. Poprvé se zastaví 21. února v Praze a poté 23. února v Jablonci nad Nisou.

Hudebník Steven Severin vydal v říjnu loňského roku album Blood of a poet, na kterém hudebně doprovází stejnojmenný film režiséra Jeana Cocteaua. Film Blood of a poet (Krev básníka) je avantgardním snímkem, intimní zpovědí režiséra z roku 1930. Po vydání tohoto alba následovalo doprovodné turné po britských ostrovech, na kterém Steven Severin živě doprovázel projekci filmu Blood of a poet.

Nyní Steven Severin vyváží svůj projekt znovu. Na několika zastávkách se jeho turné objeví v České republice, na Slovensku a Slovinsku.

Steven Severin

Steven Severin, narozený v roce 1955 v Londýně, byl klíčovým členem neblaze proslulých „Bromley Contingent“, kteří byli skupinou fanoušků a následovníků legendární kapely Sex Pistols. Poprvé je takto označila novinářka Caroline Coon. Tato skupina lidí formovala módu a kulturu v Británii sedmdesátých let.

Jean Cocteau

Jean Cocteau, francouzský spisovatel, básník, dramatik, malíř a režisér se narodil roce 1889 v Maisons-Laffitte nedaleko Paříže. Film Krev básníka (v originále: Le Sang d'un Poete) je prvním filmem z trilogie režiséra Jeana Cocteaua. Dva další tituly jsou Orphée (1950) a Orpheus (1960).

Film Krev básníka, stejně jako další z trilogie, nebyl nikdy určen k masové produkci. Jde o velmi intimní zpověď plnou metafor. Snad právě proto si ho anglický hudebník Steven Severin vybral pro svůj multimediální projekt. Foto: stevenseverin.com, cinematismo.com