Pořad připravilo známé Divadlo Z půdy Františka Pešána na předposlední odpoledne v roce 2008. Děti si s Františkem Pešánem nejen zazpívaly, ale také zatančily, a vyzkoušely svou dovednost v několika hrách a soutěžích.

Dětský Silvestr přilákal do knihkupectví několik desítek malých a velkých návštěvníků, a především děti si odpoledne u Fryče užily. „Nejvíc se mi líbilo tancování a písničky,“ přiznala za děti sedmiletá návštěvnice z Liberce.

Divadlo Z půdy sídlí v Klášteře Hradišti nad Jizerou a má ve svém repertoáru několik pohádek především pro nejmenší děti, například Kovářskou pohádku nebo Šípkovou Růženku. Zájezdové loutkové divadélko hraje pro děti už více než dvacet let. František Pešán je jeho hlavním hercem, ale současně také režisérem a autorem pohádek. V libereckém knihkupectví Fryč vystupuje Divadlo Z půdy pravidelně a má tu své stálé publikum.

František Pešán je nejen hlavním tvůrcem divadélka a jeho uměleckým vedoucím, ale i výtvarníkem. Loutky sám navrhuje a vyrábí. Své pozoruhodné pohádkové figurky čas od času také představuje na samostatných výstavách po celé republice. Viděli je lidé už i v Holandsku, Japonsku a Americe.