Srnky: Divadlo uvedlo příběh čtyř outsiderů.

K nahořklé komedii se Svoboda vrací potřetí, předtím ji připravil pro divadla v Kladně a Krakově. Pro malou scénu v Liberci však hru upravil a příběhy situoval do zdejšího prostředí. „Zajímavostí je, že v roli divadelní ředitelky se objeví skutečná ředitelka našeho divadla Jarmila Levko," uvedl vedoucí marketingu divadla Jakub Kabeš. Odkazů na specifický divadelní svět a na Liberec je ostatně v inscenaci víc. „Jedním z nejvděčnějších pilířů hry je postava dirigenta Petra Zikmunda působícího kde jinde než v libereckém orchestru," poznamenal Kabeš.

Hra nabízí groteskní pohled na životní osudy několika outsiderů, kteří zažívají více než kuriózní situace. Jeden má po autonehodě umělé protézy očních víček, které však při mrknutí nepříjemně klapou. Další v důsledku hloupé dětské sázky příliš rychle vyrostl a na svou výšku si nikdy nezvykl. Trampoty zažívá i úředník, který podléhá svým erotickým fantaziím, a neúspěšný vynálezce trpí neobvyklou nemocí, díky níž jeho organismus vše přeměňuje na alkohol.

„Já se domnívám, že takhle divné by měly být od teď všechny hry. Myslím si, že by se mělo stát normálním, že postavy řeší opravdové problémy, jako jsou klapající víčka, kvasinky v břiše, které vše promění na alkohol, nebo výšku, na niž si člověk nezvykl. A je přesto normální, že řešení přinášejí ve čtyři ráno srnky," uvedl autor hry.

V liberecké inscenaci účinkují Michal Maléř, Martin Polách, Tomáš Váhala, nový člen souboru Josef Jelínek, Jana Stránská, Jana Hejret Vojtková, Karolína Baranová, Eliška Hamplová a Sergej Martinenko. V repríze uvede divadlo novinku už 9. října.

Srnky: Divadlo uvedlo příběh čtyř outsiderů.