Herectví, jak známo, je zvláštní povolání. Protože jen blázen trpí, když zrovna nemá do čeho píchnout.
A jen blázen si v takovém případě vymýšlí sám pro sebe práci.
Z pocitu vlastní nevytíženosti, ale i chuti ponořit se do nitra současných pětatřicátnic či čtyřicátnic vznikl nápad ve volném čase nastudovat v libereckém Malém divadle novou komedii, hru Ester Vilarové Žárlivost.
Inscenaci zkouší nyní herečka Jana Kabešová – Vojtková spolu s inspicientkou a nápovědou Kateřinou Vydrovou, a pokladní a uvaděčkou Eliškou Hamplovou.
Režijního dohledu se ujal Marek Zmeškal, mladý muž, doposud známý jako věrný divák libereckého divadla.
Premiéru bude mít nová inscenace těsně před prázdninami, v pátek 22. června. „Zvířátek jsem se už nahrála dost. K tomu se mě mé kamarádky ptaly, kdy už budeme hrát něco o nich, o ženách v mladším středním věku? A když jsem viděla, jak jsou Kačka a Eliška nadšené, napadlo mě, že bychom mohly spolu něco zkusit," vysvětlila Jana Kabešová – Vojtková.
Komedie Žárlivost vypráví o trojici žen, které spojuje láska k jednomu muži. Všechny jej milují a všechny na něj žárlí. „Hra je tragikomedií. Slyšel jsem ji v rádiu. Zaujala mne vztahy mezi postavami a obnaženými ženskými emocemi," uvedl Marek Zmeškal.
Pokud se premiéra vyvede, chtěly by herečky hrát Žárlivost po prázdninách jednou za měsíc. Jak všechny přiznaly, zkouší se jim dobře, cítí napojení na sebe navzájem.
„Je to taková hurá akce, splněná vesmírná objednávka. A ta když se splní, pak už jde všechno," řekla Jana Kabešová – Vojtková. „Po dlouhé době zkouším člověka, ženskou, a to je prima," dodala.