Zpěvák Petr Spálený vydává po osmi letech nové studiové album s názvem Můj dým.

Představí ho libereckému publiku dnes od 19 hodin v Lidových sadech.

Jde o žánrově pestré album pohybující se mezi country, rockem a popem. Stálice naší hudební scény se na ní spojila s „klasiky" textu Eduardem Krečmarem, Vladimírem Poštulkou, Mirkem Černým, Janem Spáleným a jeden text dokonce napsal i dlouholetý umělcův spolupracovník Zdeněk Rytíř.

Téměř polovinu písní složil Petr Spálený sám a o další se zasloužil producent a kapelník Apollo Bandu Pavel Krejča, několika skladbami též přispěli kytaristé skupiny Stanislav Jelínek a Fredy Bittner.

Petr Spálený je majitelem sametového basu. Jeho hlas je nevtíravý a tzv. vypráví.

Petr začínal již na začátku 60. let 20. století jako amatérský hudebník. Nejdříve hrál na bicí nástroje v bigbeatové skupině Crossfire se Zdeňkem Rytířem a Ladislavem Kleinem, během vojenské základní služby se uplatnil v posádkové hudbě nejen jako bubeník, ale i jako kytarista. Po skončení vojny v roce 1965 začal vystupovat ve skupině svého bratra s názvem Hipps, jež byla později přejmenována na Apollobeat. Vznikaly nové písně, na kterých se podíleli Jan a Petr Spálení a Pavel Krejča, texty psali Jiří Štaidl, Eduard Pergner, Pavel Vrba a zejména spolupráce se Zdeňkem Rytířem znamenala velký posun na hudební scéně. Od 60. let se zrodily hity jako Plakalo baby, Trápím se trápím, Podivný hry lidí, Dáma při těle, Kdybych já byl kovářem, Josefína, Hráč, Peggy, Dítě Štěstěny nebo Až mě andělé, kterou Petr napsal s Josefem Fouskem.

PETR SPÁLENÝ

koncert

Kdy: dnes 23. října

od 19 hodin

Kde: Lidové sady,

Liberec