Již tuto neděli na jevišti Malého divadla proběhne 4. ročník mezinárodní amatérské soutěže v klasickém a moderním tanci. Tuto akci pořádá taneční škola Malex působící při Divadle F. X. Šaldy. Hlavním cílem je přiblížit taneční umění širší veřejnosti a podpořit talentované děti a mládež. Vystoupí celkem 260, mezi kterými budou i účinkující z německých tanečních škol. Je to tak příležitost pro setkávání mladých umělců, kteří mají možnost porovnat své výkony, získat zkušenosti, najít potřebnou inspiraci a navázat nové formy spolupráce a přátelství.

V Liberci vznikl motýlí dům, otevře se poprvé v pátek 5. dubna.
Tipy na víkend: V Liberci otevírá první motýlí dům, Lemberk zpřístupní věž

"Rádi bychom v této bohulibé akci pokračovali i v dalších letech. Naším cílem je, aby se soutěž New Generation stala v Liberci tradicí s velmi dobrým jménem a vysokou uměleckou úrovní," sdělil ředitel soutěže Alexey Yurakov, který osobně přivítá v Malém divadle nadané účinkující i diváky.

Do odborné poroty zasedne významný tanečník, choreograf, pedagog a taneční odborník Zdenek Prokeš, první sólista baletu Národního divadla v Praze Adam Zvonař, úspěšná tanečnice a pedagožka Anna Ščekaleva a emeritní sólistka Národního divadla, baletní mistryně Michaela Wenzelová.

Ceny pro vítěze věnovala Nadace Preciosa. Soutěž se koná za finanční podpory Libereckého kraje a Nadace Život umělce, partnerem letošního ročníku soutěže bude firma Grishko Dance.

Mohlo by vás zajímat: Máte nápad, jak vylepšit Liberec? Radnice přispěje lidem na návrhy 10 milionů

Zdroj: Jiří Louda