„Snažíme se každý rok posouvat tento festival kupředu a věřím, že se nám to daří. Stále držíme to, že jsme jako jediný velký Majáles pro všechny studenty zdarma a v rámci programu, který během dvou dní pod Ještěd přineseme, si myslím, že se opravdu nemáme za co stydět,“ pochlubil se Jiří Veverka, jeden z členů Kultury z.s., která stojí za touto událostí.

Plánická recese se letos nekoná.
První máj jako recese. Lidé vzpomínají s humorem

Organizace se oproti loňským ročníkům výrazně měnit nebude, pouze se zapojí městská policie a bude celý park monitorovat. Návštěvníci se mohou opět těšit na dvě pódia plus večerní stage v klubu Bunkr. „Vystoupí jak hvězdy z Liberce, jako např. Jakub Děkan, Sebastian či Lipo, tak celorepublikové kapely jako Monkey Bussiness či Wohnout. Já osobně bych vyzdvihl hlavně ten Big’O’Band,“ dodal se smíchem další člen Kultury z.s a zároveň kapelník tohoto třicetičlenného tělesa Marek Ottl. „Za mě se velmi těším na Jarka Nohavicu v novodobém podání, tedy písničkáře Pokáče,“ svěřil se Veverka.

Role moderátorky se zhostí již osvědčená divadelní herečka Eliška Jansová. „Letos ji doplní MMA bojovník a standup komik Jan Malach. Vypadá to na slibnou kombinaci,“ odtajnil jednu z novinek Ottl. proti ní!

Loňský ročník Majálesu Liberec se organizátorům povedl a letos se mohou návštěvníci těšit ještě na lepší a větší.
SOUTĚŽ: Jedinečná třídenní smršť kulturního dění, to je Majáles Liberec 2018

Liberecký Majáles navíc představuje další snahu o oživení centra Liberce a pouličního umění. Organizátoři věří, že se to bude v budoucnosti dařit stále více a právě pozitivní zpětná vazba představuje ten největší impuls ve snažení pokračovat. Jejich snahu finančně podporuje Město Liberec a Liberecký kraj. „Poskytují nám třetinu financí. Což by se mohlo zdát málo, ale je to zásadní podpora, která nám dává jistotu aspoň ohledně techniky a bezpečnosti. Jsme moc rádi za jednání, které vedeme jak na městě, tak na kraji,“ ocenil podporu Marek Ottl.

Samotný program je nabitý od pátečního otevření parku Budyšínská až do večerních hodin a stejně tak v sobotu od 10:00. „Návštěvníci se kromě hudebních vystoupení mohou těšit v sobotu dopoledne na divadlo pro děti, v areálu bude mít svou zónu Sportpark a mnoho dalších aktivit. Každý si určitě najde své,“ odtajnil doprovodný program Jiří Veverka.

Jizerský prcek, druhý ročník závodu pro drsné rodiče a pohodové děti s tuhým kořínkem.
Matky na „tahu“. Jizerský prcek kombinuje sport i zábavu

A proč by si neměl člověk nechat ujít Majáles Liberec v podání Kultury z.s.? „Protože to je skvělý a velký festival v srdci Liberce, kde vystoupí fantastické kapely. Bude tam prostě dobře a to je hlavní,“ odpověděl na otázku kapelník Big’O’Bandu. „Za mě je to po Benátské jedna z největších kulturních akcí na území města Liberce a oficiálně tím v podstatě zahajujeme letní festivalovou sezónu. A bez podpory publika a návštěvníků by to opravdu nešlo. I proto se budeme i do budoucna snažit držet vstupné na rozumné výši a pro studenty i nadále zdarma,“ doplnil jeden z organizátorů Jiří Veverka.

Připravili jsme pro vás soutěž o dvě celofestivalové vstupenky, na které se může těšit jeden soutěžící. Své odpovědi posílejte do 8. května do 12.00 na email jiri.louda@vlmedia.cz.
Soutěžní otázka: Kdo se chopí vedle Elišky Jansové role moderátora?