Dvě pódia, dny plné muziky, mnoho hudebních žánrů, patnáct koncertů a regionální i slavnější kapely. Komornější festival Vlak fest se rozrůstá a každým rokem toho nabízí více.Letos zpestřili pořadatelé čekání konkurzem, z kterého vzejde patnáctá kapela, která si zahraje na Bubu stagi od 14.45, a headlinera nejprve tajili. Teď už je venku a je to revival kapely Rammstein R+ Members Club (na snímku).

„Konkurz na Vlak fest probíhá celé prázdniny a tuto sobotu se uskuteční poslední čtvrté kolo. Vítězná kapela si pak bude moci na Vlak festu zahrát. Hlasování probíhá dvěma způsoby. První možnost je přijít přímo na koncert a vhodit vstupenku do nádoby se jménem své oblíbené kapely.

Druhou pak je hlasování na stránkách www.lbcmusic.cz. A aby to bylo napínavější, všechny hlasy přímo z klubu vynásobíme dvěma a přičteme je až na konci hlasování, které bude končit 12.9. 2012 o půlnoci," vysvětlil pořadatel Marek Jiran.

Vyhrajte lístky na Vlak fest!

Vyhrajte vstupenky na festivalVlak fest, který se koná 14. a 15. září u vysokoškolského Klubu Vlak na Harcově.

Jak se jmenuje kontroverzní píseň Rammstein, jejíž klip pouští TV pouze s cenzurou?
a) America

b) Pussy

c) Mein Land

Odpovědi posílejte do středy 12. září na emailovou adresu hana.langrova@denik.cz.Nezapomeňte připsat své celé jméno.

Na letošním Vlak festu se dále představí tyto kapely L´RU, Těla, Květy, Ovčie Kiahne, Anabáze, The Scoffers, Closeknit, Skyburn, Modern Day Babylon, Scream Of The Lambs, Last Exit, Black Noise, Madafaka, Atari Terror a Hentai Corporation.

„Jelikož je Vlak fest hudebně velmi pestrý, je velmi těžké doporučit návštěvníkům určitou kapelu. Za zmínku určitě stojí výborná brněnská kapela Květy nebo speciálně na Vlak fest znovuzrozená kapela Anabáze s nečekaným hostem, nebo stálice hudební scény, nedávno omlazená Těla. Diváky roztančí i strhující show aggropunkové kapely Ovčie Kiahne. Tvrdší rockery pak potěší Atari Terror nebo trash-rock´n´rolloví „šílenci" Hentai Corporation. A R+ Member´s Club je prostě jistota. Věřím, že si každý návštěvník z účinkujících kapel vybere podle svého gusta," řekl Marek Jiran.

VLAK FEST 2012

Kdy:pátek 14. a sobota 15. září

Kde: vysokoškolské koleje Harcov, Liberec

Vstupenky:

190 Kč v předprodeji

230 Kč na místě

Vlak fest navazuje na Jelen fest, který se konal v letech 2009 a 2010 v Ruprechticích na zahradě kultovní restaurace U Jelena. Od roku 2011 se pod novým názvem koná na Harcově ve vysokoškolském klubu Vlak a na přilehlé louce.

„Za dobu konání na tomto festivalu hrálo mnoho skupin zvučných jmen i regionálních kapel.

Za všechny uvedu třeba Blue Effect, UDG, Těla, Znouzectnost, Imodium, Xavier Baumaxa a mnoho dalších. I letos jsme pro Vás připravili druhou zářijovou sobotu plnou příjemných zážitků, parádní muziky a pohody babího léta, s nezaměnitelnou atmosféru domácího festiválku," zve pořadatel a strojvedoucí Vlaku.

Vstupenky na Vlak fest si návštěvníci mohou zakoupit v předprodeji v Klubu Vlak a Klubu Na Rampě za 190 Kč, na místě pak za 230 korun.

PROGRAM VLAK FESTU 2012

Pátek 14. září

Skyburn
Closeknit
Nasekáč

Sobota 15. září

Alza.cz Stage (Open Air)

14.15 The Scoffers
15.15 Květy
16.30 Anabáze
17.30 Ovčie Kiahne
18.45 Těla
20.00 L´RU
21.15 R+ Members Club

Bubu Stage Tábor

14.45 Vítěz hlasovací soutěže
16.00 Madafaka
17.00 Black Noise
18.15 Last Exit
19.30 Modern Day Babylon
20.45 Scream Of The Lambs
22.00 Hentai Corporation
23.30 Atari Terror