Hudba amerického skladatele Glenna Millera nepřestává být populární.

Hudebníci z orchestru, který se pojmenoval podle tohoto velikána, se v Liberci představili již dvakrát. Vždy po dvou letech se vrací do Domu kultury s novým programem a kapelníkem Wilem Saldenem.

Tentokrát pod Ještěd zavítají v neděli 10. ledna.

I když hvězdná kariéra Glenna Millera trvala pouhých pět let, byla to dostatečně dlouhá doba na to, aby se zapsal do historie jako vůdčí osobnost nejpopulárnějšího swingového orchestru na světě.

Nejzářivější hvězda

Ve svých pětatřiceti letech byl Glenn Miller uznáván jako nová a nejzářivější hvězda americké jazzové scény. Hubený, vážně vypadající muž s kulatými brýlemi přinesl nový zvuk, založený ne na sólistech, ale perfektní harmonii celého orchestru.

Život Glenna Millera skončil ve věku 40 let při nikdy nevysvětlené letecké nehodě, kdy celé letadlo během 2. světové války na cestě z Londýna do Paříže zmizelo.

Jednou z nedávných teorií je, že jej zasáhla bomba, kterou upustil jeden z bitevníků vracející se z náletů nad Německem. Sláva Glenna Millera ale nikdy nevybledla. Přijďte se přesvědčit, jak jeho tradice pokračuje a zažít nezapomenutelný večer.

Vyhrajte lístky na Glenn Miller Orchestra

Pojďte na koncert legendárního světového orchestru do libereckého Domu kultury v neděli 10. ledna. Můžete je vyhrát v soutěži s Deníkem.

Otázka: Jak se jmenuje nejznámější instrumentální skladba, kterou napsal Glenn Miller a kterou hraje většina nejen swingových orchestrů na světě?

Správnou odpověď pošlete na emailovou adresu: hana.langrova@denik.cz. Nezapomeňte připsat celé jméno a telefonní číslo, abychom vás mohli kontaktovat o případné výhře.