Hudební výstavu fotografií chystá liberecký fotograf, osvětlovač a light designér Divadla F. X. Šaldy Zdeněk Úlehla.

„Je to výstava o hudbě, která jakoby mimochodem proudí kolem nás. Původně jsem ji chtěl nazvat Offroad music, ale Kati Linek, soundesignérka, opravdová MgA zvuku, která vystudovala v Dánsku sound art, mne přesvědčila, že výstavu lépe vystihuje název Music by the Way. Kati v rámci hudebního programu, který uvede výstavu místo obvyklých projevů, bude hrát na led, tedy s pomocí speciálních mikrofonů vlastní výroby zmražených do ledu a hraní na hudební pilu předvede část svého umění jakoby od ledu, čímž uvede téma výstavy Hudba, život a láska začínají někde tam, kde taje led a rodí se moře," popsal Zdeněk Úlehla.

Součástí výstavy budou fotografie místní hudební scény, která je nebo byla nějak svázána s divadlem.

„Mezi snímky jsou koncerty skupiny Těla, ve které hraje náš vynikající trumpetista Petr Dastych nebo Davida Golema Watzla, který hraje v divadle na živo v baletu Dům Bernardy Alby, muzikant známý z mnoha hudebních uskupení, fotografie Jarmily Levko, což je vynikající jazzová zpěvačka s Markem Sýkorou, málokdo ví, že Marek je solidní „pedálový bas," dodal.

Na výstavě návštěvníci najdou další fotografie z koncertů ve foyer divadla, které organizuje David Minár divadelní sólohornista, například fotografie Radka Baboráka z jeho koncertní návštěvy Liberce. Na závěr proběhne „zhmotnění fotografií" a na následné after party část muzikantů předvede své umění.