Lucie Hůlová a Martin Sedlák založili smyčcové duo v roce 1994 během studia na Konzervatoři v Praze. „Od té doby již absolvovali mnoho úspěšných vystoupení, a to nejen doma, ale i na festivalech v zahraničí,“informoval Jan Sedlák ze Správy státního hradu Grabštejn.

V roce 1998 získala dvojice 1. cenu v soutěži o nejlepší interpretaci díla Bohuslava Martinů v rámci Mezinárodní letní akademie v rakouském Semmeringu a vystoupili pak v přímém přenosu na rakouské rozhlasové stanici ÖRF 1.

U nás nedávno zaujali velmi netradičním pojetím zahajovacího koncertu na počest českého předsednictví EU. „Na Grabštejně se sice nechystá jejich vystoupení v maskách loutek, jako v rámci hry bratří Formanů, ale zato bude jejich sestava rozšířena ještě o varhanici Michelle Hradeckou,“ popsal Jan Sedlák.

Violoncellista Martin Sedlák je kromě sólové hry také vyhledávaným komorním hráčem. Je členem Českého smyčcového dua s houslistkou Lucií Hůlovou a souboru Kinsky Trio Prague. Jako sólista a komorní hráč vystupoval téměř ve všech státech Evropy, ale také v Mexiku, Chile, Argentině, Rusku, Jordánsku, Sýrii, Egyptě, Seychelských ostrovech, USA a Kanadě.

Velké úspěchy slaví také houslistka Lucie Sedláková Hůlová, která působí nejen jako sólistka, ale hraje také v komorním orchestru Praga camerata. V roce 1997 získala 3. cenu na soutěži Nadace Bohuslava Martinů. Několikrát absolvovala mistrovské kursy v rámci Mezinárodní letní akademie v rakouském Semmeringu. V létě 1997 byla členkou Mládežnického orchestru Evropské unie.