Letos už po jednatřicáté do tohoto starobylého hornického města zavítala řada známých divadelních, hudebních a výtvarných umělců ze Slovenska i ze zahraničí. O věhlasu festivalu svědčí i hojná divácká účast z celého Slovenska.

Soubor Naivního divadla Liberec přijel do Kremnice se dvěma tituly ze svého repertoáru. Uvedl pohádku Ivy Peřinové na motivy baletu P. I. Čajkovského Labutí jezírko a jevištní zpracování komiksu Džiana Babana a Vojty Maška s názvem Pandemonium. „Toto představení bylo zařazeno do večerního programu ve Studiu Labyrint ve sklepních prostorách starého města,“ přiblížil ředitel Naivního divadla Stanislav Doubrava.

„Přestože soubor NDL festival zahajoval v úmorném vedru, hlediště se zcela zaplnilo a Labutí jezírko si vysloužilo velké ovace. Podobně se dařilo i Pandemoniu v nočních hodinách.

V přeplněném sále s živými reakcemi publika a závěrečným dlouhým aplausem,“ popsal atmosféru ředitel Naivního divadla Stanislav Doubrava.
Úspěšnou loutkovou adaptaci známého baletu v podobě „Labutího jezírka“ představí Naivní divadlo v průběhu září ještě na dvou dvou prestižních festivalech v zahraničí.

Nejprve se představí divákům francouzské přehlídky Festival Mondial des Theatres de Marionnettes v Charleville – Meziéres. Představení tam sehrají celkem šestkrát. Po návratu z Francie se Labutí jezírko blýskne na konci září na největším divadelním festivalu na Slovensku – Divadelní Nitře.

(sve, mi)