Lewis s Kořínkem vystupují a společně několikrát procestovali Evropu už od roku 1998. „Pro letošní evropské turné Kořínek zvolil novou sestavu, složenou z hvězdných hudebníků," upozornila dramaturgyně Klubu Na Rampě Milena Bauerová.

Jabloneckému publiku se představí fenomenální americký kytarista a vyhledávaný producent Steve Walsh, který spolupracoval například s Norah Jones, Jr. Wellsem, Viktorem Krausem, Erasure a dalšími.

„Na bicí nástroje bude hrát český bubeník Tomáš Vokurka, který je posledních několik let nejžádanější v tomto hudebním stylu. Kromě Kořínka spolupracoval například s Rene Trossmanem, Chickem Willisem, Juwanou Jenkins, Lorenzo Thompsonem, Jamie Marshallem, Věrou Martinovou, Pavlem Bobkem a dalšími," upřesnila Bauerová.

SHARON LEWIS (USA) & JAN KOŘÍNEK GROOVE koncert
Kdy: pondělí 28. října od 20 hodin
Kde: Klub Na Rampě,Jablonec nad Nisou

Sharon Lewis, řečená Texas Fire, odstartovala svojí hudební dráhu v klubu Buddy Guy's Legends v roce 1993. Od té doby pravidelně vystupuje po Spojených státech i po celém světě. „Její nezapomenutelná živá vystoupení ukazují velkou lásku k soulu a blues. Zpěvačka v současné době spolupracuje například s Jimmy Johnsonem, Harmonica Hinesem, John Primerem, Dave Spectrem, Carlos Johnsonem a Son Sealsem," prohlašuje Bauerová.

Jan Kořínek vstoupil na českou hudební scénu původně jako baskytarista. Dnes hraje výhradně na varhany; ctí zejména tradici veličin spojených s Hammondovými varhanami, jako jsou Jimmy Smith, Jimmy McGriff nebo Richard Groove Holmes, a s lehkostí se pohybuje po tenké linii mezi blues a jazzem.

V minulosti naplánoval a zrealizoval mnoha zahraničním bluesovým hvězdám turné po Evropě. Zároveň si s nimi zahrál. Pozvání od něj přijali třeba zpěváci Lorenzo Thompson, Eb Davis, Sharon Lewis, Charlie Sawyer a další.

Kořínek sám byl také hostem vybraných zahraničních skupin jako jsou The Kinsey Report či Sharon Jones and The Dap Kings. Charakteristický zvuk jeho varhan se objevil na mnoha současných bluesových, jazzových a soul-jazzových nahrávkách. První album s formací Groove natočil v roce 2000.

Koncert Sharon Lewis začíná na Rampě v pondělí 28. října ve 19 hodin. V předprodeji na baru Rampy lze vstupenky pořídit za 230 korun, na místě za 280. Studenti platí jednotnou cenu 200 korun. Lístky jsou k mání také na serveru evstupenka.cz.