Komediální road movie o cestě dvou žen za svobodou, dobrodružstvím a životem prožitým naplno uvede Malé divadlo v pondělí 16. června od 19 hodin. Jde o hru mimo dramaturgický plán. Dvě dávné kamarádky a kolegyně si kdysi daly slib a ten nyní splní.

Angažmá v Opavě

Před 24 lety se setkaly ve společném angažmá ve Slezském divadle v Opavě na jednu jedinou sezónu. Poté se jejich cesty rozdělily.
Každá prošla náročnými etapami života. Jana stihla porodit tři děti a Zdislava se 
z Moravy vrátila do svého rodného města Železného Brodu, kde se stala členkou amatérského divadla J. K. Tyla. Se svými postavami mají hodně společného. Jen na útěku není ani jedna. O to víc si ho užívají spolu na jevišti.
„Slíbily jsme si, že si spolu jednou zahrajeme…Vyšlo to 
a diváci mohou posoudit, zda-li si naše setkání užíváme adekvátně nestárnoucímu přátelství," řekla členka liberecké činohry Jana Hejret Vojtková.

Světlo a zvuk

Light design i zvuk představení obstará manžel liberecké herečky Pavel Hejret. „Představení vzniklo spontánně, Zdislava nabídla Janě spolupráci na projektu Profesionálové hrají s amatéry. Pilotním projektem je právě Na útěku," vysvětlil tiskový mluvčí divadla Jakub Kabeš.

P. Palmade, Ch. Duthuron:
NA ÚTĚKU

Kdy: pondělí 16. června, od 19.00 hodin

Kde: Malé divadlo, Liberec

Hrají: Jana Hejret Vojtková 
a Zdislava Bohuslavová