Festival začal už ve čtvrtek Večírkem pro nedočkavé. Karel Gott, který zde měl jako hlavní hvězda večera vystoupit, však pro nemoc den předem svou účast odřekl a do Liberce poslal alespoň svou zdravici. „Věřte mi, že mě moc mrzí, že tam právě teď nemůžu být s vámi a potěšit vás svými písněmi. Moc jsem se na to těšil jako malý kluk už půl roku, ale bohužel můj současný zdravotní stav mi neumožnil být s vámi. Tak vám aspoň takhle přeji, abyste se krásně bavili a užili si benátskou atmosféru,“ prohlásil Gott, kterého na pódiu zastoupili „pouze“ jeho hosté Martina Konvičková, Ilona Csáková a Petr Kolář.

Benátská! s Impulsem 2019
FOTOGALERIE: Třídenní Benátská! opět přilákala tisíce fanoušků

Páteční večer pak patřil druhému z hlavních taháků festivalu, švédské rockové skupině Europe, která nemohla vynechat svůj nejznámější hit – The Final Countdown. „Liberec, díky moc. To bylo skvělý!“ napsala pak kapela po koncertě na svůj facebookový profil.

Sobota se naopak nesla v duchu česko-slovenské vzájemnosti, když společně vystoupily kapely No Name a Chinaski. Své fanoušky nezklamali ani Lenny či Michal Hrůza. Na druhém pódiu se pak vystřídali Hank, slovenská zpěvačka Sima známá díky hitu Spolu, Ben Cristovao, Sebastian či Lipo.

ZDRŽENÍ U VSTUPU

Na festivalu kromě nich během tří dnů zazpívaly další desítky interpretů. „Nejvíce jsem si užila vystoupení Marka Ztraceného. Ten má prostě charisma. Jen mi trochu vadila čtvrteční fronta, hlavně kvůli vedru,“ svěřila se návštěvnice Veronika Jonášová, která na Benátskou dorazila s partou svých kamarádů.

Právě čtvrteční fronty u vstupu kritizovali i další návštěvníci. Před vchodem si totiž bylo nutné vyměnit vstupenky za pásky. Otevřena tam však byla nejprve jen tři okénka, lidé tak museli čekat třeba i hodinu a půl. Pak se ale situace zlepšila.

„Okamžitě jsme vyslali na místo dalších 11 zaměstnanců, kteří situaci do 40 minut vyřešili a po šesté hodině už fronty nebyly. Lidé mohli také využít ostatních vchodů, jak jsme anoncovali na Facebooku. Stejně jsme je vyzývali, aby přišli s dostatečným předstihem,“ uvedli organizátoři.

ŘIDIČ POD VLIVEM

Kvůli festivalu přijali speciální opatření i liberečtí policisté, kteří se zaměřovali především na veřejný pořádek, bezpečnost a plynulost dopravy a také na prevenci proti krádežím. V souvislosti s festivalem však nemuseli řešit téměř žádný vážný incident. Pouze v sobotu po šesté hodině ranní došlo na centrálním parkovišti k dopravní nehodě.

Valentýna Konvalinková. Narodila se 24. července v liberecké porodnici mamince Radce Konvalinkové z Chocnějovic. Vážila 3,4 kg a měřila 50 cm.
Vítáme vás na světě! Nově narozená miminka v okrese Liberec

„Řidič dodávky mercedes tam narazil do několika zaparkovaných vozidel. Policisté v jeho dechu naměřili hodnotu alkoholu 1,87 promile,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Při nehodě se nikdo nezranil, řidiči teď ovšem za řízení pod vlivem alkoholu hrozí až rok vězení.

Právě na to, aby lidé z festivalu neodjížděli opilí, se policisté zaměřili i v neděli. „Řidiči, kteří si nebyli jistí svojí hladinou alkoholu, si mohli při odchodu z areálu nechat udělat orientační test na alkohol,“ popsala Sochorová. Zkoušky na alkohol pak policisté prováděli u výjezdových cest i „naostro“.

PŘÍŠTĚ DIVOKEJ BILL

Pořadatelé už spustili předprodej na příští, osmadvacátý ročník festivalu. Ten se má na stejném místě uskutečnit od 23. do 26. července příštího roku.

Mezi už potvrzenými interprety jsou například kapely Divokej Bill, Rybičky 48, Mandrage nebo Škwor.