Spoluhráč mnoha světových hvězd si ale nikdy s kariérou nelámal hlavu a přijímal všemožné hudební projekty tak, jak přicházely. A že jich bylo. Proslavil se jako člen doprovodné kapely dnes už nežijícího Lou Reeda, legendy, která zanechala výraznou stopu v dějinách hudby.

ROKY S REEDEM

Nejdůležitější etapou, která nastartovala dráhu Fernanda Saunderse jsou roky 1982-1987 a 1996-2008. V té době, samozřejmě mezi mnoha jinými hudebními zálety, hrál převážně s Lou Reedem. Nahrál s ním mnohá alba včetně vydařených koncertních záznamů. Jeho výhodou je adaptabilita v jazzových a rockových vodách. To se ukázalo být klíčovým a jeho univerzálnost a hudební entuziasmus byly tím hlavním, proč spolupracoval s tolika slavnými muzikanty. Přitom nepřestal skládat jak pro sebe, tak pro jiné.

PO ČECHÁCH JAKO DOMA

Že je tady skoro doma, o tom nesvědčí jen nespočet koncertů, které hrál po celé republice už od 90. let, ale i jeho spolupráce s Karlem Holasem z Čechomoru, Lubošem Malinou z Poutníků, a dalšími. V současnosti spolupracuje např. se zpěvačkou Elis (Eliška Mrázová).

CO ZAHRAJE V LIBERCI?

Těžko říct, s čím vystoupí v Liberci, klip uvedený na stránkách Bedny je až nebezpečně sladkobolný, na druhou stranu jiné nahrávky mluví spíše o těžko definovatelném pomezí lehce najazzlého poprocku. A to jsme ani nestihli zmínit spolupráci s Janem Hammerem, Jeffem Beckem a mnoha dalšími. Saunders je univerzál, který si evidentně hlavu s ničím nedělá.