„I za revivalovou skupinou je stejná dřina. Když jsme před 18 lety založili RMC, začínal jsem jako basista a tehdy jsem cvičil průměrně čtyři hodiny denně. Je to řehole jako každá jiná. Když je výsledek dobrý, publikum to dá najevo, svěřil se zpěvák Martin Černý alias Martier.

Jak skupina RMC vznikla?
Psal se rok 1999 a RMC vznikli na jednom studentském mejdanu jako nápad na jednorázové koncertní půlnoční překvapení.

Proč jste si vybrali zrovna Rammstein? Čím jsou pro vás jedineční?
Rammstein jsou jedinečně perverzní a perverzně jedineční, to je ten důvod.

Který jejich song patří mezi vaše nejoblíbenější? A kterou si nejraději zahrajete?
Jak kdy, pozice nejoblíbenější písně na poslech a na hraní jsou plovoucí. Zřídkakdy se potkají na jednom songu.

Co považujete za svůj dosavadní největší úspěch na hudebním poli?
Určitě to, že se máme všichni pořád rádi a vlastně neznáme pojem „ponorka“.

Hodně koncertuje v zahraničí, například v Německu či Rakousku. Je to velký rozdíl oproti koncertu doma?
Každopádně. Německé publikum rozumí každému slovu, to výrazně zužuje toleranční pole pro přesnost výslovnosti. Němčina není naše mateřština a nikdy jí nebudeme rozumět ani hovořit jako rodilí mluvčí. Přesto se nám daří německy zpívat a nezřídka slýchám od fanoušků: „Jé, ty máš legrační němčinu, když mluvíš. Při zpěvu by jinak člověk řekl, že jsi Němec.“

Budete jednou z hlavních hvězd FestRevivalu 2018. Na co se mohou diváci těšit?
Jsme hlavní hvězdou a nestydíme se to přiznat. (smích) Ale vážně, diváci se mohou těšit a ať se těší, z překvapení nic neprozradíme.

Znáte blíže skupiny, které tam budou také hrát?
Známe se s Kiss revival, setkali jsme se na dvou akcích. Nejblíž máme ke klukům z Metallica Beroun, se kterými jsme v kontaktu přes čtyři roky. Odehráli jsme spolu řadu povedených a příjemných akcí. Jsou to skvělí muzikanti a fajn kluci.

Proč si myslíte, že revivaly zažívají takový boom?
Nemyslím si, že v posledních třech letech by revivaly zažívaly nějaký extra zvláštní boom. Oblíbenost revivalů stoupala mezi roky 1998 a 2003, kdy jich vznikala řada. Mnohé různých důvodů pozhasínaly stejně jako mnohé autorské kapely. Hrajeme od roku 2000 a viděli jsme vzestupy i konce šikovných revivalových uskupení. Oblíbenost revivalových stálic se dá vysvětlit tím, že mezi fanoušky neexistují muzikantské předsudky.

Proč by si neměli lidé nechat ujít tuto akci?
Jedná se o akci, která nemá na Liberecku obdoby. Čtyři respektované revivaly populárních hvězd rocku a metalu na jedné stage… A my, RMC!