Důkazem toho je i pondělní koncert zakladatelů nejhrubšího z hrubozrna – vládců chaotického grind core Napalm Death a jejich hostů.
 
Úvod ve skoro naplněném sále obstarali tuzemští grindeři Brutally Deceased , jež během svého vystoupení nažhavili přítomné metaluchtivé nadržence.
 
Drazí Hypnos coby pohrobci jihomoravských Krabathor, navázali na tradici D.M. z 80. a 90. let přenesenou do současného ortodoxního grind core.  Frontman Bruno si neodpustil své tradiční průpovídky mezi skladbami, což v publiku vyvolalo nostalgické vzpomínky.
 
„No fucking introduction“ by se dalo říci o nástupu headlinera Barneyho. Původně birminghamští Napalm Death, kteří se od primitivního grind core přes odbočky do death metalu a dalších extrémních odnoží během své 25leté kariéry etablovali na ikonu grind core scény.
Čtyřčlenné sestavě běsnících pořezů se podařilo maximálně naplnit choutky šestiset fandů lačných po brutálním nářezu syrového masa.
 
Během koncertu také zahráli nejkratší skladbu na světě – Scum. Přidali i skladby z nového alba Utilitarian out now!
 
Skupinu založila  dvojice Nicholas Bullen a Miles Ratledge v roce 1981 poblíž Birminghamu. Kapela je jednou z hlavních představitelů hudebního žánru grindcore. 
 
Fluidum Napalm Death se přelévalo do vroucího kotle a zpátky. Dokonce došlo i na skoky fanoušků z pódia do publika. Tyto projevy spojené se zaníceným přístupem angloamerické chásky vyvolávaly vzpomínky na helpunkové kořeny kapely.
 
Za pochvalu určitě stojí povedený zvuk, necelé 3 stovky vstupného a vstřícný přístup pořadatelů.
 
Jan Táborský