Stálice české poprockové scény Mňága a Žďorp vyjela na turné se svým dítkem, průbojnou a energickou partou Vypsaná Fixa, kterou před lety pomohla objevit. „Petr Fiala nám produkoval první tři alba," řekl na koncertu zpěvák Vypsané fiXy Márdi a věnoval Fialovi jeho oblíbenou písničku Hunny bunny. Zpěvák Mňágy vykoukl zpoza závěsu v zadní části pódia a song si neskutečně užíval.

Neohrabané pohyby

První narvanému Eurocentru zahrála početná Mňága, která hned od začátku nešetřila hity. Pro veselou partu jsou typické tři kytary, občasné dechy a energické a někdy i trošku neohrabané pohyby frontmana.

Muzikanti střídali starší písničky s těmi nejnovějšími, sem tam přihodili i největší hity Hodinový hotel, Spaste svoje duše, Nejlíp jim bylo, Písnička pro tebe a Měsíc, které jsou díky rádiovému omílání sice ohrané, ale většina fanoušků na ně na koncertech čeká.

Vystoupení Mňágy a Žďorp mají vždy příjemnou atmosféru. Takovou přátelskou, domácí, pohodovou.

close Anketa zoom_in

Jejich muzice hodně přidává saxofon v podání Jiřího Tibitanzla a samozřejmě příjemný hlas frontmana Petra Fialy. Zpěvák v rukou střídal tamburínu nebo kytaru.

Občas bavil přítomné historkami. Přihodil i verš Karla Plíhala, od kterého si Mňága vypůjčila píseň Nagasaki Hirošima.

Nejvíce asi pobavila historka o malém kytaristovi Martinu Knorovi, který prý jako jediný Čech byl pozván na konkurz do AC/DC. Dostal prý telefonní číslo, na kterém se měl přihlásit, ale když zjistil, že volání do Austrálie stojí 48 Kč, tak to zabalil.

Obě kapely hrály písně i té druhé party. Mňága si uvedla fixovskou Mažoretku, ta oživená saxofonem zněla zajímavě.

Filmová Čtyři slunce

Mňága se rozloučila hitovkou Made in Valmez, kterou s nimi vystřihla i FiXa, ta následně převzala štafetu a svoji show zahájila soundtrackovým songem Čtyři slunce.

Čtveřice vyniká svým nasazením a uměním dostat fanoušky do varu. Kotel se zaplnil a nahustil a vznikla hutnější a drsnější atmosféra.

Zpěvák Márdi umí fanoušky vyburcovat ke zpěvu i pořádnému paření.

FiXa zahrála největší hity jako Lunapark, 1982, Antidepresivní rybička a zopakovala i Mažoretku.

Na konci večera pak obě kapely znovu spojily síly a zahrály Výhledově, San Piego, Aj lav jů a Koste, Biohazard.

Společné turné Tugedr Tůr spojilo dvě generace posluchačů a dva hudební styly. Koncert mírně narušil zhoršující se zvuk. Na konci koncertu už nebylo zpěvákům ani rozumět.

Video

| Video: Youtube
| Video: Youtube