„Tak už ale opravdu poslední. Já a Víťa Marek pospícháme do Prahy, doma nám zahýbají ženy," uvedl vtipně poslední přídavek Rychlík do Prahy na křižanském koncertě.

Téměř dvouhodinovou show plnou vtipů, historek, slovních her a písniček, které už téměř zlidověly, si v úterý večer užíval naplněný amfiteátr. Fanoušci nechtěli interprety pustit z pódia.

DÁMY A JEJICH HUMOR

Kapela zahrála dvaadvacet hitů. Sólisté se na pódiu střídali. Většinu písní zpíval Ivan Mládek, ale občas ho vystřídal hráč na valchu Jan Mrázek nebo dámy Lenka Plačková, Libuna Roubychová či Lenka Šindelářová, každá se svým specifickým humorem. Plačková pletla texty a roztomile se rozcapovala, Roubychová si šlapala na jazyk a Šindelářová hrála střelenou starou babku tak, jak to umí jen ona.

Songy ansámbl prokládal historkami a vtipy, sem tam i nějakou básní.

Lenka Plačková s popelníky na nose humorně přetextovala lidovku Když jsem já sloužil to první léto, vystřihla svůj životopis i propůjčila svůj hlas Neopatrnému křečkovi.

Jan Mrázek také recitoval tragickou báseň o zpackaném manželství. To se ale nejspíš nezakládá na pravdě, protože se nedávno stal šťastným tatínkem.

BAVÍ VŠECHNY PÍSNĚ

Největší úspěch měly samozřejmě notoricky známé kusy jako Linda, Láďa jede lodí, U sila, Prachovské skály, Jožin z bažin a Hlásná Třebáň, ovšem Banjo Band má tu schopnost, že člověka baví všechny kusy, protože i když je nezná, tak si alespoň poslechne humorný příběh nebo slovní hříčky.

Humor a texty Ivana Mládka patří k českým pokladům stejně jako například Divadlo Járy Cimrmana. Oba soubory mají hodně podobnou poetiku i vtip.

Setlist Ivana Mládka a Banjo Bandu

Linda, Láďa jede lodí, Když jsem já sloužil, Heč heč heč, Vlak je vlak, Mistr Woo, Děvče ze samoobsluhy, Ňu Ňu Ňu, U sila, Medvědi nevědí, Černá hodinka, Zlá baba, Kousavá deka, Neopatrný křeček, Mravenci v kredenci, Japonci v Jablonci, Jez, Lulu z Honolulu, Prachovské skály, Jožin z bažin

Přídavky: Hlásná Třebáň, Rychlík jede do Prahy