Autogramiádu knihy Lázeňští Asklepiové a jejich pacienti pořádá Nakladatelství Knihy 555 ve spolupráci s Krajskou pobočkou Všeobecné zdravotní pojišťovny pro Liberecký kraj.

Vycházející knihu slavnostně pokřtí ředitel krajské pobočky VZP Jiří Benedikt v úterý 30. června v 12.30 hodin na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci během akce Dny zdraví.

Autorem knihy plné lázeňských historek a anekdot je někdejší revizní lékař Všeobecné zdravotní pojišťovny Jiří Ježek.

Kniha je plná vtipů a humorných příběhů

„Dříve však křižoval severními Čechami, přesněji jejich věhlasnými lázněmi, odkud si přinesl nespočet zážitků a příběhů, které nyní zpracoval do knihy Lázeňští Asklépiové a jejich pacienti, Lázeňské historky, anekdoty a vtipy,“ vysvětlil Stanislav Šetina, tiskový mluvčí krajské pobočky VZP.

K myšlence shromažďovat humorné, či spíše anekdotické příběhy, vtipy, citace, epigramy a básně s humornou lázeňskou tematikou, lázeňské pohlednice a další materiály přivedla Jiřího Ježka jeho bezmála celoživotní profese rehabilitačního a lázeňského lékaře.

Na knize se podíleli také pacienti

„Kniha je doplněna pestrými, humorně laděnými citacemi spisovatelů, básníků a lékařů o lázních a lázeňské léčbě, stručným náhledem do humoru v lázeňské poezii, množstvím kreslených vtipů od nejstarších po současné,“ dodal Stanislav Šetina.

Materiál pro vydání této knihy byl také posbírán z mnoha knižních, časopiseckých, rozhlasových, televizních, dopisních a zejména ústních pramenů a osobních sdělení lázeňských lékařů, zdravotních sester, fyzioterapeutů a pacientských celebrit.

„Podíleli se však také zkušení pacienti, “ doplnil mluvčí krajské pobočky VZP.