„Děti, víte, na jakou pohádku jste dneska přišli?" zahájil čtvrteční premiéru pro školáky nové moderní pohádky Budulínek herec Filip Homola. Mrňousové se překřikovali, ale jeden z nich nešel s davem a zakřičel: „Tu jsem nikdy neviděl." Přítomné to rozesmálo. Novinkovou inscenaci Naivního divadla by si ale diváci neměli nechat ujít.

Naivní divadlo dodalo klasické pohádce tu správnou šťávu. Některým postavám přidali tvůrci další vlastnosti, které je posouvají do velmi vtipné a milé podoby.

Někdo neposlouchá a někdo zase neslyší

Autorem humorně laděné variace na slavnou pohádku je Vít Peřina a o půvabnou loutkovou scénografii se postaral Robert Smolík. Loutky oživují herci Filip a Michaela Homolovi. Podtitul hry je pohádka o poslouchání, nejde ovšem jen o neposlušnost hlavního hrdiny, která se mu vymstí.

Babička s dědečkem odebírají časopis Moderní hudba a po večerech trénují rockovou muziku, kterou si huntují sluch. Babička hraje na elektrické housle, používá i efekty nejradši má kvákadlo, a dědeček jí udává tempo za bicí soupravou. Budulínek z Naivního žije v našem moderním světě. Pošťačka nosí balíčky na dobírku a hlavní hrdina si pořádá třídní sraz z jeslí.

Pohádka se nese v rockovém rytmu

Celou pohádkou se nese melodický rock, který dětské diváky naprosto nadchnul. Vždycky už se celí třásli na to, jak si zase budou tleskat a dupat do rytmu. Slavnostní premiéru pro školy a školky viděly děti z první a druhé třídy Základní školy pro sluchově postižené Liberec a ze Základní školy v Sokolské ulici. Autorem hudby je herec Filip Homola.

Nová inscenace nabízí situační komiku a vtipné hlášky. V celé hře se opakuje jeden humorný stereotyp Budulínkových prarodičů, který se jim nakonec stane osudným. Babička i dědeček hovoří slangovým až moderním jazykem. Děti byly z pohádky nadšené. I paní učitelky se co chvíli chichotaly. Veřejnost může představení vidět v premiéře v sobotu 12. května od 16 nebo od 18 hodin ve Studiu Naivního divadla v Liberci.

Pozvánka

BUDULÍNEK 

premiéra pro veřejnost

pohádka o poslouchání

Kdy: sobota 12. května od 16 a od 18 hodin

Kde: Naivní divadlo, Liberec

Tvůrci a herci:

Autor: Vít Peřina

Režie: Michaela Homolová

Výprava: Robert Smolík

Hudba: Filip Homola

Hrají: Michaela Homolová a Filip Homola