Balónové setkání bylo zahájeno ve čtvrtek 3. února, ovšem kvůli nepříznivému počasí balóny nakonec nevzlétly. Další pokus je naplánován na pátek. Opět bude záležet na počasí, které bohužel příliš nadějí nedává. Aktuální informace naleznete na oficiálním webu www.vyletbalonem.cz, kde jsou i další podrobné informace o akci Balónové Ještědění.

Na sobotní dopoledne 5. února je připraven třetí vzlet flotily 14 balónů, který bude probíhat pod názvem Balónové rozptýlení. Proč rozptýlení? Protože vzlet by měl probíhat ve stejný čas jako předchozí vzlety, ale umístění balónů bude rozdílné.

V sobotu 5. února bude na centrálním parkovišti u liberecké Tipsport areny zahájen doprovodný program určený veřejnosti všech věkových kategorií. S příchodem čtvrté hodiny zahájí Marek Grégr moderovaný program. K vidění bude vystoupení taneční skupiny TAKT Liberec a soutěž o zajímavé ceny. V momentě, kdy na město začne padat tma (přibližně 17.15), zazní gong, který znamená pro návštěvníky zahájení pokusu o překonání rekordu v počtu vypuštěných přáníček.

Celý průběh vypouštění bude sledovat komisař agentury Dobrý den, který následně potvrdí či nepotvrdí překonání oficiálního rekordu v počtu 901 vypuštěných přáníček ze dne 28. 10. 2010 v Mikulově. Poté přijde hřeb celého večera, vystoupení skupiny MIG 21 v čele s fenoménem Jirkou Macháčkem. Jako vrchol celého Balónového Ještědění 2011 a sobotního doprovodného programu je pro návštěvníky připravena podívaná na Balónové žárovky.

Skupina 10 až 14 balónů se rozestaví na volnou plochu parkoviště. Pomocí balónového hořáku průběžně každý balón rozsvítí svoji bublinu, čímž vznikne emotivní a ojedinělý zážitek.