Třetí červnový víkend se v Českém Dubu na Liberecku ponese ve slavnostním duchu. Místní i přespolní se mohou těšit na Českodubské slavnosti, které se uskuteční od pátku 14. června do soboty 15. června. Program odstartuje je letní kino na Šibeničním vrchu. Od 20 hodin se bude promítat československá komedie režisérky Marie Poledňákové Jak dostat tanínka do polepšovny s podnikavým Vaškem (Tomáš Holý), jeho milovanou maminkou (Jana Preissová), nově nalezeným tatínkem Lubošem (František Němec) a dědou (Josef Karlík). O dvě hodiny později ho vystřídá česká komedie Účastníci zájezdu.

Sobotní program v Českém Dubu: auta, stánky a děti

V sobotu ráno zaplaví Kostelní ulici do 13 hodin třicet pět stánkařů, kteří nabídnou jak regionální produkty, tak i občerstvení jako langoše, trdelník, lívance, uzenou kýtu, klobásy, pivo či točenou limonádu. Návštěvníci městských trhů si budou moci nakoupit bižuterii, kosmetiku, oblečení, med, mléčné výrobky, dřevěné a háčkované hračky a mnoho dalšího. V 11 hodin se sjedou do areálu johanitské komendy majitelé historických vozidel, kteří zde na dvě hodiny zaparkují své motorové klenoty. Očekává se účast více než třiceti nablýskaných veteránů.

Odpoledne bude program pokračovat Rodinným dnem, který vypukne ve 14 hodin opět na Šibeničním vrchu. Na účastníky čeká více než pětadvacet stanovišť. Děti hned u vstupu dostanou hrací kartu, aby při úspěšném splnění úkolu na jednotlivých stanovištích získali zasloužené razítko. Pestré aktivity si připraví jednotlivé českodubské zájmové spolky jako český svaz chovatelů, český svaz zahrádkářů, dobrovolní hasiči či základní umělecká škola. Nebudou chybět ani sporty jako například badminton, fotbal nebo disc-golf. Na místě vyrostou i skákací hrady a program zpestří tři vystoupení, a to kouzelník, taneční vystoupení dětí a ukázkový trénink japonských bojových sportů.

Následovat bude tradiční Bugrfest, který potrvá až do půlnoci a nabídne vystoupení kapely FaCool (17.00), zpěváka Pavla Callty (18.30) a kapel Ferlesband (20.00), Seven (21.30) a Vibrace (23.00)

close Českodubské slavnosti 2024 program. info Zdroj: Český Dub zoom_in Českodubské slavnosti 2024 program.

Mohlo by vás zajímat: Nadšenci do RC modelů se sešli v Liberci. Park se ale zatím nebude rozšiřovat

3D Sets MeetUp v Liberci. | Video: Jiří Louda