V sobotu 21. února dává Naivní divadlo Pohádku o Raškovi, která je určena dětem od 6 let a dospělým, hned dvakrát. Diváci mohou inscenaci zhlédnout jak v 10.00 hodin, tak ještě i v 15.00 hodin.

Odpolední představení se uskuteční v rámci cyklu, nazvaného Rodinné odpoledne, během něhož si mohou diváci prohlédnout i divadelní zákulisí. Do rekvizitárny, na jeviště i do skladu loutek, tedy na Procházku divadelním zákulisím, se lidé vydají po skončení představení.

„Pohádku jsme nasadili i kvůli mistrovství, a proto ji během šampionátu hrajeme hned několikrát. Kromě soboty 21. února ji mohou lidé vidět také o týden později, v sobotu 28. února,“ uvedl ředitel Naivního divadla Stanislav Doubrava. „Na prosincovou premiéru přijel zlatý olympionik Jiří Raška osobně, a představení se mu moc líbilo. Inscenace mu připomněla některé momenty z jeho dětství i ze skokanské kariéry,“ doplnil.

Bez velikých zázraků dosáhl až do mraků – tak zní motto Pohádky o Raškovi, kterou podle novely Oty Pavla napsal Tomáš Syrovátka. Pohádku nastudoval režisér Martin Tichý, který ji naplnil mnoha kouzelnými nápady (lety loutek na lyžích).

Inscenace se hraje ve Studiu Naivního divadla, kde nevelkou kapacitu hlediště ještě snižuje neobvyklý prostor, do níž je zasazena. Diváci vcházejí do hlediště malým bílým tunelem, a tudíž v předklonu. Vejdou do arény, společné pro herce i diváky, v níž by si měli připadat, jako kdyby se právě ocitli na tribunách okolo doskočiště pod skokanským můstkem, kdesi vysoko v horách. Právě hory a skokanské můstky totiž vytvářejí hlavní kulisy zasněžené pohádky o malém klukovi, který chtěl vylézt na vysoký kopec a potom ještě výš a ještě dál.