Smyčcové kvarteto vzniklo v letošním roce při Hudebním gymnáziu Jana Nerudy v Praze. „Mladí hráči ve věku 17 až 20 let zavítají do Liberce v rámci své pouti po českých městech a představí se klasickým repertoárem,“ informovala Markéta Kroupová z liberecké galerie.

Podle ní se posluchači mohou těšit na Malou noční hudbu W. A. Mozarta, zazní Dvořákův Americký kvartet a Pachelbelbův Kánon. Původně měl ve čtvrtek v Oblastní galerii zaznít koncert hudebního tělesa Absolute Brass Quintet.

„Koncert měl obohatit nabídku doprovodných programů výstavního projektu Objevy. Bohužel z důvodu nemoci jednoho z hráčů musel být koncert zrušen,“ vysvětlil změnu program Jan Randáček, ředitel Oblastní galerie.

Galerii se však podařilo zajistit náhradní vystoupení v podání Prantlova smyčcového kvartetu. „Všem našim příznivcům se omlouváme za změnu programu, ale věřím, že nabídnutá náhrada bude pro ně také dostatečně atraktivní,“ doplnil Jan Randáček. V případě příznivého počasí se koncert uskuteční na nádvoří galerie. Na koncert platí obvyklé vstupné jako při prohlídce galerie.