Souhvězdí jsou další v řadě tématických koláží, které v Naivním divadle připravuje autorsko-režijní dvojice Vítek Peřina a Michaela Homolová. Po Písmenkové polívce, která hravou formou představila nejmenším dětem českou abecedu, a bláznivé koláži z českých přísloví Pečení holubi, si tvůrci berou na mušku noční oblohu plnou hvězd a souhvězdí. Konkrétně zaměřili inscenátoři svou pozornost na souhvězdí, kterým dali jména proslulí hrdinové starých řeckých bájí: Kasiopea, Andromeda, Pegas a Perseus.

Právě posledně jmenovaný je ústředním hrdinou loutkové komedie, která se odehrává na lékařské pohotovosti, kam jedné noci dorazí amatérský astronom Albert. Od pozorování hvězd se mu totiž zablokovala krční páteř.

Zatímco Albert čeká ve společnosti ošetřující sestry a rozespalého doktora řeckého původu, až začne působit uvolňující injekce, ordinace ožívá jeho bájně-hvězdným vyprávěním. Vyprávěním o věčném a marném boji s osudem, o hrdinství, jemuž je někdy třeba trošičku napomoci, a o pýše, která odjakživa předchází pád… V hlavních rolích původní inscenace, která je určena divákům od 10 let, se pak představí Miroslava Bělohlávková, Tomáš Bělohlávek a Marek Sýkora.