Jedenáctý ročník umělecké tvořivosti předškoláků navštěvujících mateřinky v regionu Libereckého kraje s možností postupu do celorepublikového klání se poprvé ve své historii přesunul z Naivního divadla do prostor Základní umělecké školy ve Frýdlantské ulici. A změna nebyla od věci. Narůstá počet účinkujících, ale také zvědavých a nadšených diváků. Do sobotní soutěže Mateřinky se přihlásilo šestnáct subjektů a téměř každé účinkující dítko doprovázeli pyšní rodičové.

„Nové prostory se líbily a zatím mám příznivé ohlasy i od účinkujících, ale také od některých rodičů,“ potvrdila za organizátory ředitelka liberecké MŠ Korálek Vladimíra Jurigová. Její kolegyně a děti představily hned v úvodu pásmo básniček, tance, zpěvu i pohybových aktivit inspirovaných pohádkovými večerníčky a sklidily nefalšovaný obdiv. Celorepubliková soutěž Mateřinek se uskuteční v květnu letošního roku.

„Podporu Nadace Syner jsem slíbila i do dalších ročníků a je skutečností, že na přehlídku Mateřinka chodíme moc rády,“ uvedla za nadaci Iva Urbanová.

tisková zpráva
Nadace Syner