Na baru se točila cola. Na koncert přišli i rodiče a o přestávce se fanoušci nacpali na jogurtovém rautu. Byla to pořádná „pařba“! Do Jablonce totiž přijela snad jediná takhle mladá dívčí kapela v Evropě, 5 Angels.

Už v půl čtvrté odpoledne stálo zhruba dvě stě natěšených dětí před uzavřeným sálem. Koncert nakonec začal asi o půl hodiny později. Dětem to ale zase tak moc nevadilo, honily se po parketu a různě blbly. Většina z nich byly malé slečny, ale podpořit svoje oblíbenkyně přišlo i pár chlapečků.

„Vždycky je na koncertech devadesát procent holek, kluci se buď stydí nebo jim připadáme trapný,“ rozdělila fanoušky 5Angles jasná šéfka party Nikča.

Světelná show a disko trisko ducání

V půl páté zhasla světla, sálem se ozval ohlušující řev, pištění a skandování. To se teenagerům musí nechat, přivolat svoje „hvězdy“ na pódium umí mnohdy razantněji než dospěláci.

Na pódiu se objevil manažer skupiny a přivítal přítomné. Zeptal se pak někoho z publika: „Na koho ses nejvíc těšila? Na mě? No tak já tu ještě dvacet minut zůstanu a zazpívám vám,“ zavtipkoval manažer Michal Mertl a odebral se do zákulisí.

Z repro beden se ozvalo disko ducání a malé slečny vběhly na pódium. V publiku se strhlo šílenství. Všichni se chtěli dostat dopředu a s některou slečnou z 5Angels si plácnout nebo potřást rukou.

Péči o svoje fanoušky zvládají holky skvěle. Odepisují všem na dopisy, po koncertu pořádají autogramiády a focení.

„Chápeme, když někdo čeká dvě hodiny na autogramiádě, nemůžeme se jen podškrábnout a na toho člověka se ani nepodívat. Snažíme se říct těm dětem něco hezkého, aby si odnesly i ten zážitek a nejen podpis,“ vysvětlila Nikola.

Koncert začal mírně výchovnou písničkou Pusa tě láká, v které se dívky snažily svým vrstevnicím domluvit, aby s pusou pro kluky nespěchaly. Mezi zajímavější kusy koncertu patří určitě hit Bieber Fever, který opěvuje kanadského zpěváka Justina Biebera.

Písnička svým zvukem připomíná styl konce devadesátých let, hlavně éru Britney Spears. Po ní následovala píseň Hvězdný rej, kterou dámy původně nazpívaly s Karlem Gottem.

Vychovají generaci pro diskotéky

Písničky 5Angels jsou jednoduché popěvky v disko stylu s texty o škole, dětských láskách, rodině, kamarádech a třeba i vzorech.
Jejich hudba je atraktivní většinou jen pro jejich vrstevníky, ale dalo by se říct, že disko průmysl z nich má radost, protože mu tahle dívčí partička vychovává návštěvníky diskoték.

Co se týče pohybu a tance, holky jsou opravdu profesionálky, pořádně to na koncertech rozjíždějí a mezitím si s stíhají s fanoušky plácat.

Během koncertu slečny neustále dostávaly různé dárky od svých příznivců, od náramků, přes jiné doplňky, až po tradiční plyšáky. Dámy samozřejmě nezapomněly každému náležitě poděkovat.

Druhá polovina koncertu byla hitově slabší. Ale co se týče atmosféry, zajímavý byl song Vlny, kde publikum rukama vytvářelo mexické vlny, což vypadalo skvěle. Ze známých hitů zazněla písnička Tak díky, kterou pro 5Angels napsal Michal David.

„Je super že jste s námi, je fajn když svět se baví, my s vámi a vy s námi, právě v této show! Je jedno jestli v sále, aréně, katedrále, andělé všude lítaj, stále s vámi sou!“ děkovaly fanouškům v písničce.

Čekání, autogramy, fotky i slzy

Koncert této dívčí pětice nelze hodnotit z hudebního hlediska. Roztomilost vede nad vším. Skupina vyplnila prázdné místo na české hudební scéně. Na koncerty mohou chodit i děti. Otázka je, zda je to dobře? Asi ano.

Po koncertu následovala asi dvouhodinová autogramiáda. Natěšené fanynky čekaly nahoře na chodbě i tři písničky před koncem koncertu, aby zabraly nejlepší místa. Došlo i na slzy, když rodiče nechtěli na autogramy čekat. Nejvytrvalejší fanoušci si počkali i na focení s idoly.

„Na koncert přišlo téměř pět set lidí,“ prozradil Jan Ocilka za Eurocentrum.

JAK SE VÁM LÍBIL KONCERT 5ANGELS?

Jakub Palan
11 let
Jablonec nad Nisou

Koncert je bezvadný. Poslouchám 5Angels doma na počítači, ale na koncertu jsem úplně poprvé. Zůstanu tu pak, abych se s nimi vyfotil a podepsaly se mi.

Klára Sarvašová
26 let
Praha

Jsem tu dnes jako doprovod. Jsme až z Prahy a přivezli jsme tři zarputilé fanynky. Koncert se mi líbí. Mají to hezky udělané od efektů, přes písničky až po tanec.

Luboš Procházka
37 let
Kokonín

Dnes jsem tu jako doprovod a posedět na kávě. Už si dávám třetí. Koncert mě moc nezajímá. Posbíral jsem děti ve vesnici, dovezl je sem a zase je odvezu domů.

Barbora Vojtíšková
9 let
Nehvizdy

Koncert je hrozně hezký. Jsem velká fanynka 5Angels. Tohle je můj druhý koncert, poslouchám je hlavně doma na youtube. Dnes tu chci zůstat i na autogramiádu.

Sebastian Škůrek
12 let
Jablonec nad Nisou

Koncert se mi moc líbí. Holky hezky zpívají a jsou to kočky. Na jejich koncertu jsem byl už minulý rok, ale dnes je to mnohem lepší, zapracovaly na sobě.

Anetka Ambroziková
3 roky
Liberec

Koncert se mi líbí moc. Nejvíc se mi líbí, že je tu hodně dětí. Holky z 5Angels poslouchám s maminkou na internetu na youtube. Nejlepší je ta světelná show.

Slavomila Bradáčová
37 let
Liberec

S dětmi na koncerty 5Angels chodíme pořád. Mám dvě dcery, které jim moc fandí. Jejich muzika mi rozhodně nevadí. Ráda si je poslechnu, když si je dcery pustí doma.

Tereza Doležalová
11 let
Jablonec nad Nisou

Koncert je fakt super. Holky se moc hezky oblékají, zpívají a tancují. Chtěla bych s nimi být v partě, kdyby to šlo. Doma mám jejich jedno cédéčko a chci si koupit další.

| Video: Youtube