Hlavní postavou nové komedie Naivního divadla je mladík Jirka, kterému během nedělního oběda uletí z talíře pečený holub. Jirka se rozhodne ho chytit, a tím odstartuje řetězec bláznivých situací.

Premiéru inscenace Pečení holubi aneb Přísloví zhlédnou dospělí diváci v Naivním divadle v sobotu 20. září od 17.00 hodin. Představení je divadelně – hudební koláží, plné skečů a písniček.

„Před časem jsme uvedli Písmenkovou polívku. Teď jsem hledal podobný námět, takový, který by si pohrával třeba s celými větami, nejen s písmenky a slovy. Tak mne napadlo použít rčení a přísloví. Když se pokusíme některá pořekadla a přísloví přeložit doslova, zjistíme, že jsou postavená na hlavu,“ vysvětlil autor hry, dramaturg divadla Vít Peřina.

Představení je určeno dětem zhruba od třetí třídy. I když se v inscenaci loutky objeví, hrají v ní většinu času živí herci. „Důležitou funkci má v inscenaci rádio. Bude hrát v sále a vysílání se prolíná s příběhem hrdiny,“ podotkl Vít Peřina.

Pečené holuby aneb Přísloví nastudovala režisérka Michaela Homolová. Jak zdůraznila, zažitá přísloví, pořekadla a rčení jen dokreslují příběh. Nejsou tím hlavním v inscenaci. „Nechtěli jsme děti vychovávat a něco jim vysvětlovat. Naším hlavním cílem bylo nabídnout jim to, co je bude bavit,“ upozornila režisérka Michaela Homolová. „Nějakou dobu jsme všichni nosili spoustu přísloví a pořekadel v hlavách. A uvědomili jsme si, kolik jich používáme v běžném životě, aniž bychom si to vůbec uvědomovali,“ dodala.

V nové komedii Naivního divadla se představí tři noví členové souboru, herci Veronika Khomová, Tomáš Holý a Ondřej Švec.