Zazní také španělská lidová hudba, žhavé flamengo, jihoamerické tango i brazilská samba.

„Přijďte si do krásných historických prostor poslechnout hudbu, která je charakteristická svou smyslností a nenapodobitelnou magií rytmů. Podmanivé tóny tří kytar vytvoří nezapomenutelný zážitek,“ láká na španělský večer Jana Pavlíková, kastelánka Státního hradu a zámku Frýdlant.

Hudební kariéra Guitar Arte Tria začala v roce 1997. Repertoár těchto tří hudebních umělců zahrnuje veškerá slohová období od renesance až po hudbu 20. století. V posledních letech se trio také věnuje interpretaci latinskoamerické hudby.

Guitar Arte Trio hraje od roku 1997

Zakladatelem tohoto tria je Jindřich Kaulfers, který soubor Guitar Arte Trio založil ještě během studií na Státní konzervatoři v Teplicích. V letech 1996-1999 byla činnost souboru vlivem mnoha okolností minimální.

Vedle účasti na mnoha interpretačních kurzech se Jindřich Kaulfers v této době věnoval přípravě repertoáru. Studoval a zejména pro kytarové soubory upravoval komorní skladby především barokních skladatelů. Kromě souboru Guitar Arte Trio působil a působí v několika dalších ansámblech.

Druhý člen souboru, Ivan Šoltys, kytaru vystudoval na Konzervatoři v Teplicích. Neocenitelné zkušenosti získal u profesora pražské konzervatoře Jiřího Jirmala při přípravě na prestižní kytarovou soutěž Radio France. Trio doplňuje Stanislav Prokeš, který hru na kytaru studoval u řady předních českých pedagogů. Ten působí jako komorní hráč ještě v několika dalších souborech a věnuje se pedagogické činnosti.